مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خبر داد:

آمادگی ۴۰ درصد هیئت‌های مذهبی همدان برای برگزاری مراسم ماه محرم

آمادگی ۴۰ درصد هیئت‌های مذهبی همدان برای برگزاری مراسم ماه محرم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد هیئت‌های مذهبی استان همدان برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طی هفته جاری در نشستی با رؤسا و مدیران هیئت‌های مذهبی در محل حسینیه امام خمینی (ره) پروتکل‌های بهداشتی برای آنها تشریح شد، گفت: دو هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی ثبت شده و ۷۰۰ هیئت ثبت نشده در استان همدان وجود دارد که تاکنون ۹۷ هیئت با مراجعه به سامانه پیش بینی شده نسبت به ثبت درخواست برگزاری مراسم اقدام کرده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه حفظ سلامت مردم در برگزاری مراسم عزاداری از خطوط قرمز است و شرعا ما مسئولیت داریم که سلامتی مردم در اولویت باشد، گفت: هر آنچه که در ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم محرم پیش بینی شده برای ما حجت است.

حجت الاسلام نظیری با اشاره به اینکه برخی عزاداران حسینی در مکان‌های مسقف اقدام به برپایی مراسم عزاداری کرده که باید این مکان‌ها از نظر شرایط بهداشتی به تأیید کارشناسان شبکه بهداشت برسد، گفت: با تأیید شرایط مکانی از سوی کارشناسان بهداشت مراسم عزاداری حداکثر به مدت یک ساعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده مستمر از ماسک و فاصله ۲ متر از یکدیگر، برگزار می‌شود.

وی گفت: در صورت گنجایش ۱۰۰ نفری یک مکان باید ۲۵ درصد یعنی ۲۵ نفر در این محل حضور یافته و مراسم عزاداری بدون برگزاری مراسم سینه زنی و زنجیرزنی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان بابیان اینکه تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز با رعایت فاصله‌گذاری است، گفت: استفاده از طبل و سنج در دسته‌های عزاداری ممنوع بوده و مراسم باید به صورت سینه‌زنی، زنجیر زنی و سقایی بدون نقل مکان از یک مکان به مکان دیگر و به صورت ساکن برگزار شود ضمن اینکه مراسم شیرخوارگان و مراسم روز سوم عاشورا در استان همدان برگزار نمی‌شود.

اخبار مرتبط

پوشش انتخابات ایران توسط 500 خبرنگار خارجی از 226 رسانه

همسر سردار شهید محمد ناظری دار فانی را وداع گفت

«انتخابات» زمان نقش آفرینی فعالان و دغدغه‌مندان فرهنگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha