امام جمعه انزلی:

مسئولان کشور موافق تعطیلی مراسم محرم نیستند

مسئولان کشور موافق تعطیلی مراسم محرم نیستند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین امروز (پنجشنبه) در گردهمایی عاشوراییان بندرانزلی در مصلای این شهر اظهار کرد: شرایط خاصی که امسال بر عزاداری محرم حاکم است خارج از سفارشات دین نیست و با توجه به اینکه محافظت از جان شرعا واجب است، نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بوده و با عذر شرعی به خود صدمه زد و یا زمینه آسیب دیگران را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های خارج از چارچوب و مخالف با عقل، شرع و عرف همچون قمه زنی، موجبات سو استفاده دشمنان را فراهم می‌کند، افزود: امسال وظیفه سنگین‌تری برعهده داریم تا اجازه ندهیم این سفینه نجات خاموش شود در غیر این صورت قطعاً با هجوم شبهات مواجه می‌شویم.

امام جمعه انزلی تصریح کرد: در اعجاز و بیمه بودن مجالس عزاداری امام حسین (ع) تردیدی نداریم اما رفتار ما باید به گونه‌ای باشد که دیگران از آن سو استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری باید مساجد به صورت محدود و با حضور اندک عزاداران انجام شود، گفت: برپایی ایستگاه‌های صلواتی ممنوع بوده و دسته‌های عزاداری به صورت ثابت در جلوی مساجد و بقاع متبرکه باید به عزاداری بپردازند.

حجت الاسلام شمس الدین گفت: اقامه عزاداری امام حسین (ع) یک اصل مسلم و وظیفه است و هیچکدام از مسئولان کشور موافق تعطیلی مراسم محرم نیستند.

اخبار مرتبط

دلار ۳ یا ۳۰ هزارتومانی تأثیری بر مشارکت مردم در بازسازی عتبات ندارد

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

فعالیت 120 موکب خرمشهری در قالب کمک‌های مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha