رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در آستانه محرم؛

هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است

هدف آل خلیفه از تبعیض مذهبی علیه شیعیان، انتقام گیری سیاسی است

به گزارش سراج24، «باقر درویش» رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اللؤلؤة» گفت: رژیم بحرین باید درخواست نهادهای مختلف سازمان ملل از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر و دستگاه های دیپلماتیک مبنی بر آزادسازی زندانیان سیاسی را تاکنون اجرا می کرد که نکرده است.

وی با اشاره به اینکه زندانیان سیاسی خطری برای امنیت عمومی بحرین ندارند، افزود: بعضی از کشورها حتی زندانیانی که با احکام جنایی محکوم شده اند و خطری برای امنیت عمومی کشورها ندارند را آزاد کرده اند. زندانیان سیاسی بحرین تنها از حق خود برای آزادی بیان و یا تشکیل تجمعات مسالمت آمیز استفاده کرده اند.

درویش افزود: هدف رژیم بحرین از ایجاد فشار به شیعیان در آستانه محرم و ممانعت از برگزاری مراسم عزاداری و دامن زدن به تبعیض مذهبی، انتقام گیری سیاسی است.

وی اعلام کرد: اقدامات ظالمانه رژیم بحرین که تعرض به آزادی عقیده محسوب می شود تنها به ماه محرم محدود نمی گردد. در این راستا می توان به ممنوعیت های اقامه شعائر مذهبی و اقامه نماز جماعت در زندان ها نیز اشاره کرد.

 گفتنی است آل خلیفه با وجود اعلام بازگشایی بدون مانع مراکز تجمع عمومی، تفریحی و سیاحتی در شرایط کنونی کرونایی، با برپایی مجالس مذهبی مخالفت کرده است. رژیم آل خلیفه در راستای سیاستهای تبعیض آمیز خود علیه شیعیان بحرین، هر سال با برپایی مراسم ماه محرم از سوی شهروندان مخالفت می کند.

اخبار مرتبط

مسئولان به دادِ خوزستان برسند/ مردم خوزستان به گروه‌های فرصت‌طلب اجازه سوء‌استفاده ندهند

وضعیت شیخ زکزاکی وخیم است

فیلم| تصاویر ترامپ و نتانیاهو زیر پای معترضان بحرینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha