مدیر کل حفظ آثار استان مرکزی:

نهادینه شدن فرهنگ بسیج از جمله اهداف تبیین دفاع مقدس است

نهادینه شدن فرهنگ بسیج از جمله اهداف تبیین دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، سرهنگ غلامرضا کریمی روز پنج شنبه در نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن چهل سالگی دفاع مقدس برنامه‌هایی در استان نظر گرفته شده است.

وی توجه به وجهه مردمی و مخاطب مردمی برنامه‌ها را یکی از تأکیدات مهم در برنامه‌های چهل سالگی دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: همانند برگزاری برنامه‌های کنگره، باید در چهل سالگی دفاع مقدس با محوریت مردم اتفاق بیفتد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس را راه اندازی گروه‌های جهادی برشمرد و گفت: امروز بسیج سازندگی در قالب گروه‌های جهادی در زمینه محرومیت زدایی فعالیت می‌کند و این امر برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس است.

وی شبکه آموزشی شاد را بستری مناسب برای باز نشر محتواهای تولیدی برشمرد و بیان کرد: امروز با توجه به شرایط کرونا باید از این بستر برای دانش آموزان هم در راستای تبیین دستاوردهای کنگره و هم برنامه‌های چهل سالگی استفاده کرد.

کریمی افزود: برای بازخوانی اقدامات دفاع مقدس علاوه بر فعالیت رزمندگان باید به نقش مردمی در ابعاد مختلف توجه کرد.

وی در ادامه به چاپ ۵ عنوان کتاب، تهیه ۱۸ عنوان کتاب صوتی و معرفی کتاب و نویسندگان شاخص به عنوان برنامه‌های مهم چهل سالگی دفاع مقدس اشاره کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در حوزه فضای مجازی چهل سالگی توسط اداره کل حفظ آثار اپلیکیشن شهدای ماشین سازی، شهدای روحانی استان و اینفوگرافیک تخصصی عملیات‌های دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام تهیه شده که به زودی رونمایی خواهند شد.

اخبار مرتبط

نیروهای زرهی در ادبیات و تاریخ دفاع مقدس مظلوم‌اند

الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب»+تیزر

0 نظر

ارسال نظر

capcha