رفع موانع و مشکلات درمانی جانبازان

رفع موانع و مشکلات درمانی جانبازان

به گزارش سراج24، سعید اوحدی ظهر امروز در حاشیه شورای اداری لرستان و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس مصوبات دولت دوازدهم قرار است تا پایان امسال ۲۰ هزار مسکن برای جامعه ایثارگری در سراسر کشور تامین شود.

وی با بیان اینکه بر همین اساس تفاهم‌نامه‌ای با وزیر راه و شهرسازی منقعد شده است، ادامه داد: مدل و مسیر این طرح تعیین شده و با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان‌های مختلف وجود دارد تفاهم‌نامه اجرای آنها به امضا می‌رسد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به علت حضور خود در لرستان اشاره کرد و گفت: امروز نیز تفاهم‌نامه ایجاد ۳۰۰۰ مسکن جامعه ایثارگری در این استان منعقد شد و بر اساس جدول زمان‌بندی که توسط بنیاد شهید در کارگروه مسکن تهیه شده تا پایان سال نه تنها ۲۰ هزار بلکه حدود ۳۰ هزار مسکن را تامین خواهیم کرد.

اوحدی با بیان اینکه این ۳۰ هزار مسکن با تمام مساکنی که در طول ۱۵ سال اخیر تامین شده برابری می‌کند، خاطرنشان کرد: البته یک تفاهم‌نامه نیز در زمینه اشتغال برای جامعه ایثارگری منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال مخصوصا در شرایط فعلی با وجود ویروس کرونا، در برخی حوزه‌های خدماتی دچار چالش شده است، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه نیز اتفاق بزرگی است و بر طبق آن ۲۵۰۰ شغل با تفکیک خوداشتغالی، کارآفرینی، بخش خصوصی و ... در استان تعریف شده و قرار است کارگروهی مشترک برای پیگیری و انجام آنها تشکیل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: در این رابطه قرار است ابلاغیه‌ای جهت محقق شدن این تفاهم‌نامه‌ها زده شود تا از جامعه ایثارگری برای همکاری و پیگیری آنها استفاده شود.

اوحدی همچنین با بیان اینکه با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه بخش عمده‌ای از مطالبات سنگین سالیان گذشته ایثارگران که مغفول مانده بود پرداخت شده‌اند، افزود: مصوب شده که تا پایان عمر این دولت، مطالبات آنها به طور کامل پرداخت شود و هم‌اکنون نیز بخش عمده‌ای تسویه شده است.

وی به موضوع ماده ۳۸ نیز اشاره کرد و گفت: علی‌الحساب مبالغی برای افراد واریز شده است؛ این ماده سه ضلع دارد که بنیاد شهید یکی از آنها بوده و بر اساس آمار می‌بایست پرداخت‌ها را انجام بدهد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تامین اعتبار وظیفه ضلع دیگر یعنی سازمان برنامه و بودجه است، اظهار کرد: ستاد نیروهای مسلح نیز به عنوان ضلع بعدی کار صدور احکام را انجام می‌دهد.

به گفته اوحدی با توجه به تانین اعتباری که از سوی برنامه و بودجه انجام شده و آمار و ارقام موجود در بنیاد شهید آمادگی پرداخت وجود دارد.

وی یادآور شد: همچنین به محض صدور احکام توسط نیروهای مسلح مابه‌التفاوت آنها نیز ظرف هفته آینده پرداخت می‌شود که اتفاق بزرگی است.

اوحدی به مشکلات بیمه دی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه هماهنگی خوبی بین ما و سازمان برنامه و بودجه کشور وجود دارد، افزود: مشکلات موجود این بیمه ظرف دو هفته آینده به طور قطعی برطرف خواهند شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به عقد تفاهم‌نامه با وزارت صمت نیز اشاره کرد و گفت: یک مورد دیگر هم با وزارت رفاه در شرف امضا است که نهایتا منجر به رفع موانع و مشکلات اشتغال و درمان جامعه ایثارگری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی گلزارهای دو شهرستان خرم‌آباد و بروجرد، عنوان کرد: قرار است به هر میزانی که استان منابع تامین می‌کند بنیاد شهید نیز اعتبار آورده و مشکلات موجود رفع شوند.

اوحدی به بحث سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر نیز اشاره‌ای داشت و بیان کرد: ظرف هفته آینده هیئتی برای بررسی پروژه این سازمان در استان به اینجا آمده تا تاخیری که در روند اجرایی ایجاد شده پیگیری و برطرف شود.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

اعزام موکب به عراق، در مراسم اربعین امسال منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha