دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان:

امر به معروف و نهی از منکر تنها محدود به عفاف و حجاب نیست

امر به معروف و نهی از منکر تنها محدود به عفاف و حجاب نیست

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سجاد سرافراز امروز (پنجشنبه) در نشست با اصحاب رسانه در مرکز فرهنگی شاهد و ایثار رشت با اشاره به اینکه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از چهار شرط یاری خداوند به مسلمانان دارای قدرت است، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین زیرساخت‌های همه حرکت‌های اجتماعی در یک جامعه است.

وی با بیان اینکه زیربنا و بقای تمام کارها در گرو انجام درست و دقیق امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: جامعه‌ای که به این موضوع نپردازند سایر فرایض الهی آن نیز پذیرفته نخواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه همه جامعه باید به سمت معروف‌ها سوق داده و از زشت‌ها و پلیدی‌ها نهی شوند، افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین رسالت ستاد است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در تمام سال‌های گذشته عنوان امر به معروف و نهی از منکر ذهن جامعه را تنها محدود به موضوع عفاف و حجاب می‌کند، تصریح کرد: نهادینه شدن چنین تفکری در عموم جامعه متأسفانه به دلیل عملکرد غلط سازمان‌ها است.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر معنای وسیع‌تر از عفاف و حجاب دارد، بیان کرد: رسالت اصلی احیای این فریضه الهی باید در عموم جامعه همانند نماز نهادینه شود تا دیگر شاهد بروز فساد و سایر منکرات نباشیم.

تشکیل ۱۴ کارگروه تخصصی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه فساد و سایر منکرات اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حاکمیت بوده و ابتدا این موضوع را از خود حاکمیت شروع خواهیم کرد، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در بدنه حاکمیت نهادینه شود در جامعه نیز نهادینه خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه در همین راستا این ستاد اقدام به تشکیل گروه‌های جهادی در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها کرده است، گفت: راه اندازی ۱۴ کارگروه تخصصی و آموزشی در دستور کار قرار دارد در همین راستا طی تفاهم با رئیس قوه قضائیه شعب امر به معروف و نهی از منکر در استان‌های کشور راه اندازی می‌شود.

وی در ادامه به نقش مهم خبرنگاران و رسانه در رسیدن به اهداف پیش بینی شده در ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان افسران آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند و با اطلاع رسانی درست و به موقع از در این بخش می‌توانیم نگاه و دیده جامعه را نسبت به این موضوع تغییر دهیم.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر و با بیان اینکه برنامه‌های این هفته با شعار «بی تفاوت نباشید» برگزار خواهد شد، افزود: برنامه در این هفته به دو صورت تقویمی و معرفی الگوها پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

رسالت اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر تبیین شود

وی تبیین جایگاه و رسالت اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه یکی از اهداف برگزاری این برنامه‌ها است، گفت: باید مسئولیت اجتماعی نسبت به انجام این موضوع از سوی همگان را تشریح و تبیین شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در بخش معرفی الگوها در زمینه اقداماتی که برخی افراد و گروه‌ها در زمینه مطالبه گری انجام داده‌اند مستندسازی شده و به عنوان یک نمونه یا الگو ارائه می‌شود در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌ها نیز استفاده خواهد شد.

وی بهره گیری از ظرفیت ائمه جمعه، تریبون نماز و مساجد را از دیگر برنامه‌های عنوان کرد و ادامه داد: در این هفته همچنین از سامانه «امین» رونمایی خواهد شد در این سامانه به منظور ساماندهی رسمی آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده و سپس برای آنها آموزش‌های عمومی و تخصصی برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن «منادی» در این هفته، گفت: در این اپلیکیشن چگونگی مطالبه گری از بالاترین جایگاه حقوقی تا پایین‌ترین آن آموزش داده می‌شود.

اخبار مرتبط

امر به معروف محله‌ محور را احیا می‌ کنیم

انفاق یکی از راهکارهای فقرزدایی در جامعه

دوره آموزشی تولید محتوا تصویری با استفاده از تلفن همراه

0 نظر

ارسال نظر

capcha