فرمانده سپاه استان مرکزی:

دفاع مقدس الگویی جاویدان و همیشگی برای نسل جوان است

دفاع مقدس الگویی جاویدان و همیشگی برای نسل جوان است

به گزارش سراج24، سردار محسن کریمی روز پنج شنبه در نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: چهل سالگی دفاع مقدس فرصت مناسبی فراهم آورده تا بار دیگر برای ساختن و آبادانی کشور، عبور از بحران‌های پیش رو و از همه مهم‌تر رهایی از شر فتنه‌های دشمنان فرهنگ دفاع مقدس را بازخوانی کرد.

وی ادامه داد: الگوی دفاع مقدس باید به الگوی جاویدان و همیشگی برای نسل جوان تبدیل شود و بنابراین باید از فرصت‌ها به خوبی بهره مند شویم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: نمی‌توان الگوی مقاومت و دفاع مقدس را در مقاطع و شرایط حساس کنار گذاشت و باید همه توان برای ماندگاری الگوی دفاع مقدس به میدان آورده شود.

کریمی عنوان کرد: سال گذشته در استان مرکزی به برکت وجود نورانی امام (ره)، ۶۲۰۰ شهید و صدها آزاده، جانباز و پیشکسوتان دفاع مقدس تجلی برگزاری کنگره شهدای استان شاهد بودیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن چهل سالگی دفاع مقدس عنوان کرد: این مهم فرصت مناسبی برای بازخوانی دستاوردهای کنگره و تبیین خدمات و اقداماتی که دیده نشده فراهم آورده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اهمیت دستاوردهای کنگره گفت: برای بازخوانی دستاوردهای کنگره یک زمان سه ماهه از ۳۰ شهریور ماه تا ۳۰ آذر ماه باید در نظر گرفته شود اما همکاری با قرارگاه زیستی استان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی لازم است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه محرم و صفر، فرهنگ دفاع مقدس را با مکتب عاشورا عجین دانست و تصریح کرد: بر این اساس برنامه‌های چهل سالگی با محوریت ماه محرم در نظر گرفته می‌شود.

به گفته کریمی توجه و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و پیرو این مساله مهم باید برنامه‌های ماه محرم طبق دستورالعمل‌ها برگزار شود.

وی تهیه بسته‌های کمک مومنانه و اقدامات جهادی از مهمترین برنامه‌های سپاه و بسیج عنوان کرد و گفت: این اقدامات همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عنوان کرد: امروز به دلیل اهمیت چهل سالگی دفاع مقدس و تبیین دستاوردهای کنگره نیازمند توجه بیشتر رسانه‌ها به موضوع دفاع مقدس هستیم.

اخبار مرتبط

آموزه‌های حقیقی دین مبین اسلام رمز ماندگاری شهید فهمیده‌ها در جامعه است

محمد سرور رجایی گرد و غبار بخشی از تاریخ دفاع مقدس را برداشت

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha