امر به معروف و نهی از منکر در حاکمیت نهادینه شود

امر به معروف و نهی از منکر در حاکمیت نهادینه شود

به گزارش سراج24، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان، امر به معروف و نهی از منکر را زیرساخت تمام حرکات اجتماعی دانست و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر قوام فرایض و واجبات الهی محسوب می شود و اگر جامعه اسلامی شایسته و بایسته به امر به معروف و نهی از منکر نپردازد، سایر فرامین الهی هم بر زمین می ماند.

حجت الاسلام سرافراز، با بیان اینکه آحاد مردم باید جامعه را به سمت معروف ها سوق دهند و از زشتی ها و پلیدی ها نهی کنند، گفت: وظیفه اصلی، حیاتی و مهم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، احیای این دو فریضه الهی در میان آحاد جامعه است، اما متاسفانه سخن گفتن از امر به معروف و نهی از منکر، امر به حجاب و نهی از بی حجابی را به ذهن متبادر می کند و این بزرگترین ظلم به این دو فریضه واجب است.

وی برخورد سازمان ها و نهادها با مسئله بی حجابی تحت عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» را نادرست دانست و بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر معنای وسیع تری دارد و ترویج عفاف و حجاب از طریق امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود.

دبیر ستاد امر به معروف گیلان، بر نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و عنوان کرد: تک تک مردمان ایران زمین همانگونه که نسبت به فریضه نماز حساس هستند و آن را یک واجب الهی غیر قابل ترک می دانند، باید امر به معروف و نهی از منکر را نیز مانند نماز نهادینه کنند.

حجت الاسلام سرافراز، اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را حاکمیت دانست و یادآور شد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در حاکمیت نهادینه شود، به جامعه نیز سرایت پیدا می کند لذا برای اینکه امر به معروف و نهی از منکر در آحاد مردم نهادینه شود، باید امر و نهی را از حاکمیت آغاز کنیم.

وی با اشاره به راهکارهای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: به دنبال ایجاد هسته ها و گروه های جهادی متخصص مطالبه گر هستیم؛ گروه هایی که از حاکمیت در حوزه های محیط زیست، منابع طبیعی، تعلیم و تربیت، تولید و صنعت و... مطابه کنند و برای اینکه مطالبه گری تخصصی داشته باشند، آموزش های لازم را کسب می کنند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف گیلان، از تشکیل ۱۴ کارگروه تخصصی امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و تصریح کرد: باید از این گروه های جهادگر حمایت کنیم تا تذکر آنان منجر به نتیجه شود لذا براساس تفاهم نامه با قوه قضائیه، شعب حمایت از آمران و ناهیان راه اندازی خواهد شد؛ البته امر به معروف و نهی از منکر نیز باید عالمانه، حکیمانه و مدبرانه و با اشراف کامل بر موضوع باشد.

وی رسانه ها را کمک کار ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاران افسران امر به معروف و نهی از منکر هستند، زیرا رسالت اصلی شما معرفی معروف ها و مقابله با منکرات در جامعه است لذا ارتباط خودتان را با ستاد احیا افزایش دهید.

اخبار مرتبط

ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور

نخستین کنفرانس بین المللی «تبلیغ جهانی دین» برگزار می‌شود

نقش امام حسن عسکری(ع) در نجات جامعه از بحران‌های سرنوشت‌ساز

0 نظر

ارسال نظر

capcha