فرماندار میبد مطرح کرد:

تشکیل گروه «سفیران سلامت» به همت بسیج میبد

 تشکیل گروه «سفیران سلامت» به همت بسیج میبد

به گزارش سراج24، «حسین فلاح» فرماندار میبد در نشست خبری گرامی‌داشت روز خبرنگار با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مراسم عزاداری ماه محرم این شهرستان در سال‌جاری از سوی تمامی هیات‌ها و دسته‌های عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

وی افزود: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم اشاعه دهنده فرهنگ حسینی و عاشورایی باشیم.

فرماندار میبد با بیان اینکه کرونا بر همه ارکان جامعه تاثیرگذار بوده است، ولی با همکاری و مساعدت آیت الله «اعرافی» و دکتر «میرمحمدی» و همچنین دیگر مسئولین و مردم عزیز کمترین مشکلات را در شهرستان داشتیم و این همکاری نتایج درخشانی را در پی داشته اظهار داشت: همه ما هیئتی و دلبسته سیدالشهدا (ع) هستیم و نمی‌خواهیم بحث عزاداری را کم رنگ کنیم، ولی خواهشمندیم در این دهه و روز‌های قبل و بعد آن بیشترین همکاری را برای برگزاری یک محرم بدون مشکل داشته باشیم.

فلاح ضمن قدردانی از تلاش و همکاری اصحاب رسانه در بحث پیشگیری از شیوع کرونا ابراز داشت: در این روز‌های محرم نیز همه و به خصوص رسانه‌ها تلاش کنند که حاشیه‌ای به وجود نیاید و هدف همه ما این باشد که در عین برگزاری مراسم عزای امام حسین (ع) حتی برای یک نفر از شیعیان اهلبیت مشکلی ایجاد نشود.

وی در ادامه اذعان داشت: اصحاب رسانه در مورد کار‌های موثر هیئات نیز در محور کمک‌های معیشتی و کار‌های بسیار خوبی که در تامین سلامتی مردم انجام می‌دهند حمایت رسانه‌ای داشته باشید و جهت تقویت این مسائل از ظرفیت خود استفاده کنید.

فرماندار میبد در پایان بیان داشت: بسیج با تشکیل گروه سفیران سلامت به موضوع سلامتی مردم در مراسم‌ها کمک کند و هیئات مذهبی نیز در تامین ماسک و مواد ضد عفونی و برگزاری اکثر مراسم‌ها در فضای باز به این موضوع همت می‌گمارند.

اخبار مرتبط

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

فضای شهرها اربعینی شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha