لغو حضور دسته‌جات عزاداری در بازار سنتی اردبیل

لغو حضور دسته‌جات عزاداری در بازار سنتی اردبیل

به گزارش سراج24، رضائی بنا ۲۲ مرداد در جلسه ستاد کرونای استان اردبیل با تشریح آخرین وضعیت کنترل بیماری کرونا در یک هفته اخیر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 41 بیمار جدید با تشخیص اولیه کرونا در بخش‌های بیمارستانی بستری شدند تا مداوای آنها انجام شود.
وی به ترخیص 42 بیمار کرونایی با حال عمومی مساعد اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 338 بیمار مبتلا به کووید – 19 در بخش کرونای بیمارستان‌های استان بستری هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: در شبانه‌روز گذشته 65 بیمار بدحال در آی‌سی‌یو بستری شده و چهار نفر نیز به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند.
رضائی بنا بیان کرد: همچنان پنج شهر پرجمعیت استان در وضعیت قرمز قرار دارند و در مورد وضعیت کاهشی باثبات در ابتلا به کرونا در استان باید با احتیاط حرف زد چرا که نوسانات روزانه زیاد است.
وی گفت: همچنان شهروندان را به جدی گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه می‌کنیم و امیدواریم شهروندان در مکان‌های پرتجمع و سرپوشیده از ماسک استفاده کرده و جانب احتیاط را رعایت کنند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه اعضای ستاد کرونای استان اردبیل در مورد رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی به نیت سلامت عزاداران بحث و تبادل نظر کردند که مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در این زمینه گفت: حرکت دسته‌جات عزاداری در بازار در کنار آئین تشت‌گذاری لغو شده و هیچکس حق توزیع نذورات را به صورت فله‌ای ندارد.
حجت‌الاسلام جعفرزاده فاصله‌گذاری اجتماعی را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: عزاداران بدون ماسک نباید در مسجد، حسینیه و یا تکایا حضور یابند.
وی افزود: قرار شده هیئت امنای مساجد، مداحان و بزرگان محلات با حضور تدریجی در تبلیغات اسلامی دستورالعمل‌های بهداشتی و موارد ضروری اطلاع‌رسانی را به صورت پکیج مشخص دریافت کنند تا امکان برگزاری عزاداری سنتی به شکل صحیح و با رعایت سلامت شهروندان انجام شود.

اخبار مرتبط

برنامه هلال احمر برای واردات ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا طی یک ماه / آغاز برنامه از ۱۰ مهر

جزئیاتی از«قرنطینه هوشمند»اعلام شد

ماجرای خرید و فروش کارت جعلی واکسیناسیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha