مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد:

محرم امسال مراسم سنتی نخل‌برداری در یزد انجام نمی‌شود

محرم امسال مراسم سنتی نخل‌برداری در یزد انجام نمی‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علیرضا نجیمیی اظهار داشت: ۱۴ ارگان متولی برگزاری مراسم عزاداری محرم در سطح استان هستند که هر یک وظایفی را بر عهده دارند.

وی عنوان کرد: آنچه به صورت کلی در دستورالعمل‌های بهداشتی در مورد برگزاری مراسم عزاداری محرم مورد تاکید است، برگزاری مراسم در فضای باز و برگزاری مراسم در مدت زمان کمتر از دو ساعت است.

نجیمی همچنین از راه اندازی سامانه «بیرق» خبر داد و یادآور شد: تمام افرادی که اقدام به برگزاری مراسم مذهبی می‌کنند اعم از رؤسای هیئات مذهبی و حتی روضه‌های خانگی، ملزم به ثبت نام در این سامانه و دریافت مجوز هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی، امسال حین برگزاری مراسم عزاداری پذیرایی از عزاداران انجام نمی‌شود و موکب‌های عزاداری نیز امسال اقدام به پذیرایی نخواهند کرد.

وی عنوان کرد: امسال همچنین مراسم سنتی نخل برداری و علم کشی در کل استان انجام نخواهد شد و مراسم منحصر به سینه زنی و زنجیرزنی خواهد بود.

نجیمی ادامه داد: در مراسم زنجیر زنی نیز هر فرد باید زنجیر شخصی خود را به همراه داشته باشد در غیر این صورت رئیس هیئت از ابتدای ماه محرم و آغاز عزاداری‌ها زنجیر را در اختیار افراد قرار می‌دهد و پایان ماه محرم تحویل می‌گیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اظهار داشت: امسال با همیاری مردم بنا داریم موکب‌های سلامت به جای موکب‌های پذیرایی در ایام ماه محرم برپا کنیم تا علاوه بر اینکه به بهداشت و سلامت مردم کمک می‌کنند، نذورات مردم را نیز به سمت مواسات و بهره مندی نیازمندان هدایت کنند.

وی بیان کرد: از مردم نیز می‌خواهیم که امسال نذورات خود را صرف نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا و اقشار آسیب پذیر در شرایط اقتصادی فعلی کنند.

اخبار مرتبط

عکسی از کرونا در ایران که جهانی شد ! + عکس

خاطرات حضور در غسالخانه(بخش اول)

حجت الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha