فراکسیون «وفاداری به مقاومت» لبنان:

جریانهای وابسته به بیگانه از انفجار بیروت سوء استفاده می کنند

جریانهای وابسته به بیگانه از انفجار بیروت سوء استفاده می کنند

به گزارش سراج24 به نقل از العهد، فراکسیون پارلمانی «وفاداری به مقاومت لبنان» تسریع در تشکیل دولت جدید این کشور بویژه پس از نیاز لبنان به رفع پیامدهای انفجار بیروت و حل بحران اقتصادی در این کشور را خواستار شد.

در بیانیه این فراکسیون پس از نشست دوره ای که به ریاست محمد رعد برگزار گردید، آمده است: در لحظه ای که کشورمان به بالاترین میزان همبستگی ملی نیاز دارد برخی گروه های سیاسی و رسانه ای که اهداف آنها روشن است کشور را به هرج و مرج امنیتی و قانونی و ایجاد خلاء در نهادهای دولتی هدایت کردند.

این بیانیه افزود: این گروه‌ها با اقدامات خود، زخم بیروت را عمیق‌تر کردند؛ گویا که حادثه‌ای که برای پایتخت رخ داد، کافی نبود و از همین رو دست به نیرنگ، گمراه سازی و تحریک مردم زدند، رفتارهایی که همواره آنها در زمان وقوع هر بحران در سطح ملی دست به آن می‌زنند و تنها حاصل آن شکست، یأس و ناامیدی وافشای نقش خرابکارانه آنهاست.

در ادامه این بیانیه آمده است: در شرایطی که ویروس کرونا امسال مانع برگزاری عزاداری سیدالشهداء همچون روال هر ساله شده است، پیروان راه امام حسین (ع) باید به توصیه های مراجع مربوط برای برگزاری این مناسبت به شیوه های مقررشده پایبند باشند چرا که اتخاذ بیشترین احتیاط درباره این بیماری که به شکل خطرناکی در لبنان شیوع یافته یک وظیفه دینی و ملی است.

فراکسیون وفاداری به مقاومت در این نشست به تحولات سیاسی لبنان از جمله استعفای دولت و تماس ها پیرامون تشکیل دولت جدید پرداخت و از نخست وزیر مستعفی و وزرای کابینه که طی ماه های گذشته تلاش کرده و تا جای ممکن به پیروزی دست یافتند و همچون دولت های گذشته در زمینه های دیگری توفیق نداشتند، قدردانی کرد.

این فراکسیون بر ضرورت کشف همه ابعاد واقعیت‌های انفجار بندر بیروت تاکید کرد و افزود: باید تحقیق ملی عادلانه و شفاف درباره این فاجعه ملی صورت گیرد تا عاملان آن در هر سطح سیاسی، امنیتی، قضایی و اداری، محاکمه و به اشد مجازات برسند و این فراکسیون هم از طریق قانونی پرونده مذکور را پیگیری می‌کند.

در بیانیه مذکور آمده است: عجله فرصت طلبان برای سوء استفاده از این درد ملی در راستای تحقق اهداف سیاسی آن هم به قیمت حاکمیت کشور گواه دیگری بر میزان وابستگی این افراد به جریان ها و طرح های خارجی است

اخبار مرتبط

نوک پیکان حملات دشمنان در فضای مجازی به سمت ارتش است

مراقب باشیم آرمان‌های انقلاب به‌ دست برخی افراد مخدوش نشود

دشمنان در مقابله با جمهوری اسلامی هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha