محرم امسال «گل‌مالی» برگزار نمی‌شود

محرم امسال «گل‌مالی» برگزار نمی‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، استاندار لرستان در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم الحرام گفت: در این جلسه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه برگزار شد، پروتکل ارسالی ستاد ملی مقابله با کرونا به بحث گذاشته شد که این دستورالعمل شرح وظایف همه دستگاه‌ها را مشخص کرده و در آینده نزدیک به طور رسمی ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط موجود، پیاده روی و دسته روی هیئت های عزاداری را نداریم و لازم است هیئت‌های عزاداری در یک جای ثابت که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجوز آن از طرف سازمان تبلیغات صادر خواهد شد استقرار یابند.

استاندار لرستان تصریح کرد: به خاطر جلوگیری از ازدحام و تجمع مردم، تعداد مکان‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر شده است و زمان برگزاری مراسمات محدودتر شده و استفاده از ماسک الزامی است.

 خادمی خاطرنشان کرد: امسال مراسم گل مالی که خاص استان لرستان است، با توجه به خطر شیوع بیماری برگزار نخواهد شد، همچنین مراسم شیرخوارگان نیز ممنوع است.

وی در خصوص روضه‌های منازل تاکید کرد: توصیه ما این است که با توجه به شعار «هر منزل یک حسینیه» هرکسی در منزل خودش مراسم عزاداری داشته باشد و از اینکه عزاداری به سبک متداول در سال‌های قبل انجام شود و سایر خانواده‌ها در یک خانه جمع شوند این موضوع ممنوع است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه مردم شیعه لرستان به عشق امام حسین(ع) زندگی می‌کنند، گفت: قطعا آن امام مظلوم سلامت پیروان خود را می‌خواهد و با توجه به اینکه جان انسانها و جان مومن ،محترم است نباید این امانت الهی به خطر بیافتد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر این مراسم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، هر انسانی می‌تواند مثل یک بمب عمل کرده و ده‌ها نفر را آلوده کند، آن وقت همه ما مسئول خواهیم بود. بنابراین امیدوارم مردم عزیز لرستان با توجه به اهمیت سلامت جامعه رعایت کنند.

خادمی در پایان با تشکر از مراعات خوب مردم گفت: در حال حاضر بخاطر رعایت مردم در روند ابتلاء گشایش شده و روند نزولی به چشم می‌خورد که اگر ذره ای کار را رها کنیم، مجددا به نقطه اول بر خواهیم گشت.

اخبار مرتبط

حرکت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

جلوی سفرهای بی‌حساب و کتاب آخر هفته به مازندران را بگیرید

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha