کشور با الگوگیری از دفاع مقدس می‌تواند به «جهش تولید» برسد

کشور با الگوگیری از دفاع مقدس می‌تواند به «جهش تولید» برسد

به گزارش سراج24، نشست هم اندیشی کارگروه اقتصادی چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس به ریاست مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و با حضور نمایندگان کارگروه‌های مادران، همسران، دختران، خواهران شهدا و همسران آزادگان تشکیل شد.

مجتهدزاده در این جلسه اظهار داشت: دوران دفاع مقدس مشحون از تجربیاتی است که می‌تواند تاریخ ملت ما را برای آینده‌ای دور پشتیبانی کرده و همچون گنجی تمام نشدنی ذخیره مطمئنی برای انقلاب اسلامی باشد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد: یکی از دستاورد‌های اقتصادی؛ دفاع مقدس است که نقشه راه اقتصادی را با موضوع همدلی، ایثار و فداکاری گوشزد می‌کند. اگر در کنار هم در تصمیمات کلان اقتصادی باشیم جوهره اصلی اقتصاد مقاومتی در کشور شکل خواهد گرفت و راهبرد‌های کلان اقتصاد مقاومتی ثمر می‌دهد.

وی افزود: هدف از این نشست ارائه راهکار‌های مناسب برای «جهش تولید» با الگوگیری از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس است.

مجتهدزاده گفت: تولید از منظر اقتصادی سایر لایه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را تحت الشعاع قرار می‌دهد، بنابراین برای رشد، پیشرفت، عزّت نفس و اعتماد به نفس ملی ما، جهش تولید از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس به نقش اثرگذار تولید در پیشرفت کشور در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: اگر اقتصاد کشور را به بدن انسان تشبیه بکنیم، سیستم دفاعی و امنیّت‌ّبخشِ اقتصاد عبارت از تولید است؛ یعنی آن چیزی که میتواند اقتصاد را سالم نگه دارد تولید در کشور است؛ لذا تولید مناسب و رو به رشد در کشورمی تواند ما را در برابر حوادثی مانند تحریم که به اقتصاد ضربه میزند، مقاوم کند.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم سیستم دفاعی و ایمنیِ پیکره اقتصاد کشور را تأمین کنیم و از همه جهت، آن را آماده نگه داریم، بلاشک تکانه‌های گوناگون بین‌المللی و اقتصادی نمی‌تواند به کشور آسیب رساند.

مجتهدزاده خاطرنشان کرد: تولید از لحاظ سیاسی، به کشور اعتماد به نفْس می‌دهد و باعث عزتمندی ملّت می‌شود. اینکه با تقویت تولید ملی نیاز‌ها در داخل کشور تأمین شود، برای یک ملّت مایه‌ی عزّت و افتخار است.

مجتهدزاده یکی از پیش نیاز‌های رسیدن به نتیجه مطلوب در زمینه اصلاح الگوی مصرف را زمینه سازی ذهنی و فرهنگی برای اقشار مختلف جامعه عنوان کرد وگفت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر اصلاح الگوی مصرف نشان دهنده این موضوع به عنوان بستری مناسب برای شکوفایی و دستیابی به اقتدار ملی است.

مجتهدزاده با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهش تولید یادآور شد: رهبر انقلاب برای تحقق «جهش تولید» به پیشران‌هایی اشاره کردند که می‌توان آن‌ها را در سه دسته تقسیم بندی کرد؛ تأکید بر زیرساخت‌ها. تأکید بر ابعاد راهبردی و تأکید بر مقوله‌ی زنجیره خلق ارزش؛ بنابراین اعضای کارگروه اقتصادی چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید این مهم را مد نظر قرار داده و در بحث کارآفرینی و اشتغال و رفع موانع تولید به آن توجه ویژه داشته باشند.

در این جلسه هم اندیشی مسئولین وزارت خانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی به ارائه راهکار‌های در زمینه مشارکت خانواده شهدا و ایثارگران و نقش آفرینی این گروه در «جهش تولید» پرداختند.

اخبار مرتبط

آئین‌نامه نحوه مقابله با تحریف در حوزه دفاع مقدس بررسی شد

فیلم‌های استراتژیک فجر ۳۹؛ از تریلر سیاسی و دفاع مقدس تا قهرمانی و کودک و نوجوان

۵ کتاب تاریخ شفاهی رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha