در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد؛

نشست فصلی وحدت و اخوت فرماندهان ارتش و سپاه

نشست فصلی وحدت و اخوت فرماندهان ارتش و سپاه

به گزارش سراج24، نشست فصلی وحدت و اخوت فرماندهان ارتش و سپاه با حضور امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی‌صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، اعضای هیئت رئیسه ارتش و سپاه، فرماندهان نیرو‌های دو سازمان، در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

در این نشست که بر تداوم همکاری‌های گذشته و روزآمدسازی راهکار‌های هم‌افزایی و هم‌راستایی بیشتر برای ارتقای توان دفاعی و مقابله با تهدیدات متصور از جبهه دشمنان تأکید و تبادل نظر شد، فرمانده کل سپاه با تشکر و خرسندی از حضور فرماندهان و برادران ارتش در جمع پاسداران حریم ولایت، از فرماندهی معظم کل قوا به‌عنوان نقطه ثقل و عامل وحدت امت اسلام و به‌ویژه همدلی بین ارتش و سپاه یاد کرد و گفت: برادری‌های ما ریشه در تعالیم الهام‌بخش قرآن کریم و اهل بیت (ع)، عاشورای حسینی و نیز همراهی‌های باشکوه دوران دفاع مقدس و پس از آن دارد و بیانگر این معناست که ما یک پیکره و ید واحده هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ارتقای قدرت دفاعی و توان بازدارندگی کشور در سایه وحدت و همدلی نیرو‌های مسلح به‌ویژه ارتش و سپاه رقم خورده است، بیان کرد: به دلیل برداشت و احساس مشترک و درک یکسان نسبت به مخاطرات و تهدیدات، این همراهی روز به روز گسترش خواهد یافت و ارتش و سپاه با انسجام هرچه بیشتر، دوشادوش هم در مسیر از عزت‌آفرینی برای انقلاب اسلامی، نظام وکشور و صیانت از امنیت و آرامش ملت ایران گام برمی‌دارند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما سنگرنشینانی واحد با آرمان‌های مشترک در دفاع از انقلاب و میهن عزیز اسلامی هستیم، گفت: امیدواریم به برکت همه مجاهدت‌های فرزندان این مرز و بوم، همان‌گونه که تا به امروز دشمنان نتوانستند ذره‌ای شکست را به ما تحمیل کنند، این سربلندی و عزت تداوم یابد و خداوند متعال به همه فرماندهان ما توفیق دهد تا جان در بدن داریم در این صراط مستقیم با پرچمداری رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی گام برداریم.

سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش نیز در این نشست با تأکید بر اینکه همدلی، وحدت و اخوت ارتش و سپاه موجب خرسندی فرماندهی معظم کل قواست، گفت: ملت عزیز ما نیز وقتی ارتش و سپاه را در کنار هم و دست در دست یکدیگر برای دفاع از انقلاب اسلامی و کشور می‌بینند خوشحال‌تر و امیدوارتر می‌شوند.

وی افزود: در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری در محضر فرمانده معظم کل قوا متعهد شدیم که دست از دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درنیاوریم تا نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار فرو ریزد و عمر رژیم منحوس صهیونیستی به سر آید؛ بر این قول خود تا آخرین لحظه پای‌بند خواهیم بود.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه دشمنان همواره در تلاشند تا خللی در صمیمیت، همراهی و همدلی ارتش و سپاه ایجاد کنند، تصریح کرد: بصیرت، درایت و آگاهی آحاد فرماندهان و کارکنان نیرو‌های مسلح در اطاعت از فرمان فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر حفظ وحدت، به‌طور قطع توطئه‌های آنان را ناکام خواهد گذاشت و امیدواریم این وحدت روز به روز در عرصه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و عملیاتی بیش از گذشته خود را نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نیز در این نشست صمیمی عنوان کرد: وجه تمایز نیرو‌های مسلح ما با سایر نیرو‌های مسلح دنیا این است که در نظام اسلامی نیرو‌های مسلح نه‌تنها حافظ جغرافیا بلکه مدافع دین خدا و حقیقت هدایت الهی نیز هستند.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه معتقدیم در هیچ جای دیگر جز نظام ولایی وحدت قلب‌ها شکل نمی‌گیرد، گفت: آنچه می‌تواند دل‌ها را یکسان کند اعتقاد و باور واحد است و امروز به فضل الهی و برکت نظام ولایی و ولی برجسته الهی، اخلاص، توکل، شجاعت و معنویت انقلابی در نیرو‌های مسلح ساری و جاری است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز در این مراسم گفت: این نشست مصداق روشن «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» است که برای دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران کشنده و دردناک و برای دوستداران انقلاب اسلامی امیدآفرین است.

حجت الاسلام محمدحسنی همچنین بر تداوم نشست‌های اخوت و توسعه آن به زیر مجموعه‌های تابعه دو سازمان تأکید کرد.

اخبار مرتبط

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک محموله سلاح و مهمات جنگی را کشف کرد

فرمانده کل سپاه درگذشت همسر دریادار «محتاج» را تسلیت گفت

عزم جدی سپاه برای کمک به رفع چالش آب/ دستاورد سپاه برای غلبه بر کم‌آبی رونمایی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha