همدردی علمای اهل سنت خراسان شمالی با مردم لبنان

همدردی علمای اهل سنت خراسان شمالی با مردم لبنان

به گزارش سراج24٬ به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل تسنن خراسان شمالی٬ ائمه جمعه، جماعت مساجد و مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی ضمن صدور بیانیه ای حادثه تلخ اخیر در بندر بیروت واقع در کشور لبنان را به محضر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و مسئولین و مردم این کشور تسلیت گفتند و برای بازماندگان این حادثه دردناک شفای عاجل از درگاه احدیت آرزو کردند.

در این بیانیه علمای اهل سنت آمده است: با کمال تأسف خبر انفجاری که در بندر بیروت به وقع پیوست و موجب زخمی شدن هزاران نفر از برادران و خواهران ما در کشور لبنان گردید، موجب تأثر و غم اندوه مردم ولایتمدار ایران اسلامی به خصوص جامعه اهل سنت خراسان شمالی شد.

علمای اهل تسنن خراسان شمالی تصریح کردند: ما از مردم عزیز شیعه و سنی لبنان خواستاریم ضمن حفظ و گسترش وحدت و یکپارگی اسلامی از تجمعات و شورش علیه مسئولان آن کشور بپرهیزند و راه مقاومت در مقابل غده سرطانی اسرائیل را ادامه دهند و در مقابل دشمنان همچون کوه بایستند و بیش از پیش پشتیبان و حامی جریان مقاومت باشند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما علمای اهل تسنن خراسان شمالی ضمن ابراز همدردی با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و دولت و ملت شریف آن کشور برای آسیب دیدگان از این حادثه دردناک شفای عاجل و دیگر برادران و خواهرانمان که جان خود را در این حادثه از دست داده اند از درگاه خداوند متعال علو درجات را آرزومندیم و به آنها این نوید را می دهیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته حامی و پشتیبان مردم این کشور خواهد بود و از آنها حمایت همه جانبه در مقابل سختی ها و دشمنان خواهد کرد.

اخبار مرتبط

همدردی اهالی موسیقی با زلزله‌زدگان بم به روایت تصویر

«امت محمد(ص)» در جاده نجف به کربلا/اهل سنت ایران هم راهی زیارت امام حسین(ع) شدند/نظر علمای اهل سنت درباره زیارت قبور اهل بیت چیست؟

استقبال گرم اهل سنت ایران از جوانان و هموطنان شیعه/دستاوردهای کاروان «سرزمین برادری» چه بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha