استاندار گلستان:

یادمان‌های شهدای گمنام در استان تکمیل شود

یادمان‌های شهدای گمنام در استان تکمیل شود

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، هادی حق شناس در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: حفظ آثار شهدا به نوعی ادامه دادن راه شهیدان است و همه باید تلاش کنیم اهداف شهدا را در برنامه‌ها و اقدامات خود جاری کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه در آستانه چهل سالگی دفاع مقدس در کشور قرار داریم کارگروه‌های 15گانه برنامه‌های دستگاهی خود در ارتباط با دفاع مقدس را تا پایان مرداد به دبیرخانه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارائه کنند.

استاندار گلستان افزود: در صورت سفید بودن وضعیت استان در هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با همکاری 22 دستگاه اجرایی برگزار خواهد شد و دستگاه‌ها باید از هم اکنون آثار قابل ارائه نمایشگاهی خود را آماده کنند تا این برنامه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شود.

وی بیان داشت: همچنین در صورت سفید بودن استان، رژه نیروهای مسلح در مرکز استان و همچنین آیین تجلیل از پیشکسوتان و مدافعان سلامت در آخرین روز هفته دفاع مقدس در تمامی شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

حق شناس گفت: در راستای حفظ آثار دفاع مقدس همه دستگاه‌ها و یگان‌های مستقر در استان نیروهای مسلح عکس‌ها و خاطرات زرمندگان خود را به دبیرخانه ارائه کنند.

وی ادامه داد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در راستای تدوین آثار و خاطرات رزمندگان و ایثارگران همکاری لازم را به لحاظ اعتباری خواهیم داشت.

همچنین در این جلسه عنوان شد که 139 شهید گمنام در 54 نقطه استان تدفین شده‌اند و ساخت برخی المان‌ها هنوز باقی مانده که با تاکید استاندار گلستان مقرر شد الما‌ن‌هایی که در مراحل پایانی ساخت قرار دارند هر چه سریع‌تر از سوی هیئت امنا، فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تکمیل شود.

اخبار مرتبط

پویش «مشق احسان» برای 11 هزار دانش‌آموزی گلستانی

شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در تپه شهدای گمنام مرودشت

فضای مجازی پیشگام در برگزاری باشکوه محافل حسینی در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha