مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان‌ جنوبی تأکید کرد؛

لزوم نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس از طریق ارتباط‌گیری پیشکسوتان با نسل جوان

لزوم نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس از طریق ارتباط‌گیری پیشکسوتان با نسل جوان

به گزارش سراج24، سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌ جنوبی در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌های مردم‌نهاد دفاع مقدس استان، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، اسلام ناب محمدی را بعد از قرن‌ها زنده کرد.

وی با اشاره به حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن توسط آحاد مردم، بیان داشت: همه ما وظیفه داریم از این انقلاب حفاظت کنیم و از هر تلاشی برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن که به نوعی  عبادت و جهاد فی سبیل الله است، فرو گذار نکنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌ جنوبی عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره برنامه‌ریزی می‌کنند که جوانان ما نسبت به انقلاب و آرمان‌های آن بی‌تفاوت و از لحاظ اخلاقی و دینی ضعیف باشند.

فلاحی با تأکید بر اینکه ما وظیفه داریم هر فعالیتی که انجام می‌شود یک پیوست فرهنگی داشته باشد تا جوانان ما نسبت به انقلاب حساس شوند، عنوان کرد: باید فرهنگ دفاع مقدس از طریق ارتباط‌گیری پیشکسوتان با نسل جوان نهادینه شود.

وی در خصوص تشکل‌های مردم‌نهاد گفت: تشکل‌ها نهادهایی برگرفته از مردم هستند و جایگاه و نقش این سازمان‌ها در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس بسیار مهم و ارزشمند است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌جنوبی خاطرنشان کرد: برای تداوم، رشد و توسعه همه‌جانبه به‌ویژه در عرصه دفاع مقدس باید مشارکت مردم و نهادهای مردمی را به‌عنوان یک ارزش، سرلوحه برنامه خود قرار دهیم.

فلاحی با اشاره به اینکه اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آماده همکاری با تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه دفاع مقدس است، تصریح کرد: حوزه دفاع مقدس فرهنگ بسیار غنی دارد که برای ترویج و نشر آن نیاز به همکاری و استفاده از توانمندی‌های این تشکل‌ها است.

وی یادآور شد: باید از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه دفاع مقدس پشتیبانی و از آن‌ها حمایت کرد چرا که آن‌ها می‌توانند در حوزه ایثار و شهادت نقش‌آفرین باشند و عموم مردم نیز راحت‌تر می‌توانند با این سازمان‌ها ارتباط برقرار کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌‌ جنوبی از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد خواست جهت معرفی افراد متخصص عضو تشکل‌ها با هدف تولیدات فرهنگی، هنری و فضای مجازی در حوزه دفاع مقدس با این اداره‌کل همکاری کنند.

اخبار مرتبط

نیروهای زرهی در ادبیات و تاریخ دفاع مقدس مظلوم‌اند

برنامه‌های فرهنگی-ترویجی با عنوان «چهل برگ حماسه» اجرا می‌شود

الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha