اتمام مرمت مسجد تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده تا 45 روز دیگر

اتمام مرمت مسجد تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده تا 45 روز دیگر

به گزارش سراج24، مهرداد جوادی امروز در حاشیه بازدید از مسجد و حمام تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده از مرمت مسجد تاریخی این روستا تا 45 روز آینده خبر داد و گفت: عملیات مرمت این مسجد تاریخی تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای مرمت مسجد تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده 834 میلیارد ریال اعتبار ملی اختصاص داده شده است، ادامه داد: عملیات مرمت مسجد تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده شامل ایزولاسیون سقف، مهار رطوبت‌های صعودی، محوطه‌سازی، اصلاح کانال‌کشی، اصلاح پشت‌بام‌سازی و دوخت و دوز ترک‌ها است.

وی با اشاره به مرمت حمام تاریخی روستای دستگرد امام‌زاده افزود: برای مرمت این حمام تاریخی یک میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شده است.

جوادی با بیان اینکه یک سفره‌خانه سنتی با همت بخش خصوصی در این حمام تاریخی راه‌اندازی خواهد شد، گفت: این بنا از جاذبه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری روستای دستگرد امام‌زاده به‌شمار می‌رود.

گفتنی‌است، حمام تاریخی روستای دستگرد امامزاده شهرستان شهرکرد مربوط به دوران قاجاریه اول آذرماه 1388 به شماره 28169 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

اخبار مرتبط

همایش نهضت بیداری در امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار می‌شود

اعلام شرایط عزاداری ماه محرم در بقاع متبرکه گیلان

جشن عید غدیر در امامزاده قاضی‌الصابر لغو شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha