الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم

الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم

به گزارش سراج24؛ عبدالعظیم احمدپور کریانی گفت: سفید اعلام شدن وضعیت یک شهرستان به معنای پایان کرونا در آن شهرستان نیست و هم‌چنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تنها راه پیشگیری است.

وی افزود: برخی از مردم گمان می‌کنند ابتلا به شکل خفیف بیماری کووید ۱۹ خطرناک نیست در صورتی که مطالعات نشان داده است حتی فرم خفیف بیماری نیز می‌تواند عوارضی مانند اختلالات قلبی عروقی، اختلالات روانی و ... را در آینده برای فرد ایجاد کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد اظهار داشت: ماسک نزدن در شرایط فعلی جامعه، در کنار ایجاد خطر برای خود فرد، نمونه‌ای از زیر پا گذاشتن حق‌الناس است که با عقاید دینی ما منافات دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار موارد ابتلا در این شهرستان مربوط به زنان خانه‌دار است، گفت: این مسئله به این معنی است که ویروس از سطح جامعه به خانه‌ها کشیده شده است و لازم است مردم در خانه‌های خود نیز دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

احمدپور افزود: ما هم‌چنان نگران پیک بیماری در پاییز هستیم و آنچه که تعیین‌کننده است چگونه این دوره را سپری کنیم رفتارهای اجتماعی مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد با بیان اینکه طی روزهای اخیر شاهد افزایش دوباره موارد ابتلا در شهرستان بشاگرد هستیم، تصریح کرد: برخی از موارد نتیجه برگزاری برخی از تجمعات مانند مراسمات عروسی در چند هفته گذشته است.

وی عنوان داشت: میزان استفاده از ماسک بین شهروندان رضایت بخش نیست و در مقایسه با شهرستان‌های همجوار درصد استفاده مردم از ماسک پایین است.

این مسؤول گفت: با وجود اینکه در سطح شهرستان بشاگرد داروخانه خصوصی نداریم اما سعی کرده‌ایم درحد رفع نیاز مردم، ماسک بهداشتی با قیمت مصوب در داروخانه‌های وابسته به شبکه بهداشت و درمان موجود باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد افزود: تاکنون نهادهای مختلفی در شهرستان اقدام به توزیع بسته‌های بهداشتی در بین مردم کرده‌اند که قابل تقدیر است.

احمدپور بیان داشت: طی هفته جاری پروتکل‌های بهداشتی  مربوط به ماه محرم که مصوب ستاد ملی کرونا است را در قالب برگزاری جلسات به مبلغین و هیئات‌ها ابلاغ می‌کنیم، رعایت این پروتکل‌ها توسط همه عزاداران الزامی است.

اخبار مرتبط

برنامه عزاداری هیأت‌های سراسر کشور در ایام آخر ماه صفر اعلام شد

سراسر ایران عزادار علمدار کربلا شد + تصاویر

چرا بعد از 1400 سال برای امام حسین عزاداری کنیم؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha