رسانه‌ها باید در راستای تقویت نظام اسلامی حرکت کنند

 رسانه‌ها باید در راستای تقویت نظام اسلامی حرکت کنند

به گزارش سراج24، امیر سرتیپ دوم «مراد خوشکنار» امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به اینکه رسالت خبرنگاران تنویر افکار عمومی و بیان واقعیت‌هاست، اظهار داشت: خبرنگاران در اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مردم نقش بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه اثرات اخبار و مطالبی که رسانه‌ها منتشر می‌کنند تا مدت‌ها در جامعه جاری است، تصریح کرد: خبرنگار در واقع یک نیروی مؤثر در جامعه است که در هر زمان و مکانی در اطلاع‌رسانی و آگاهی عمومی نقش دارند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان با تأکید بر اینکه در شرایط بحرانی نیز نقش اساسی خبرنگاران و رسانه‌ها به وضوح دیده می‌شود، افزود: در جریان سیل لرستان از نزدیک فعالیت‌های ارزشمند خبرنگاران در اطلاع‌رسانی عمومی و بیان عمق حادثه و کمک‌رسانی‌ها را دیدیم.

امیر خوشکنار با اشاره به اینکه در جریان سیل، رسانه ملی و خبرگزاری‌ها لحظه به لحظه با ما همراه بودند و گزارش‌هایی که ارائه شد نیز نقش بسزایی در گسیل کمک‌های مردمی به منطقه داشت، گفت: قسمت اعظم آرامشی که به مردم سیل‌زده تزریق شد، ناشی از فعالیت‌های اطلاع‌رسانی خبرنگاران و رسانه‌ها بود.

وی یادآور شد: امروز نیز رسانه‌ها باید در راستای تقویت نظام اسلامی حرکت کنند و ثابت‌قدم باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یک مجموعه تحت عنوان «مدیریت مهارت‌آموزی» در مجموعه قرارگاه تشکیل داده‌ایم، اظهار داشت: برای همه سربازهای ارتش از همان ابتدا برنامه‌ریزی و علاقه‌مندی آن‌ها را احصاء می‌کنیم و آموزش‌های مهارتی لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

امیر خوشکنار با بیان اینکه امسال ۶۰۰ نفر داوطلب ثبت نامی برای مهارت‌آموزی داشتیم که ۴۲۸ نفر گواهینامه مهارت‌های حوزه برق، کشاورزی و مکانیک دریافت می‌کنند، تصریح کرد: در این راستا با مجموعه فنی و حرفه‌ای استان نیز تفاهم‌نامه انعقاد کرده‌ایم و برای سربازان آموزش‌های مهارتی ارائه و گواهینامه صادر می‌شود؛ این گواهینامه مجوز کار در بیرون است و با استفاده از این مهارت نیز می‌توان وام‌های اشتغال‌زایی دریافت کرد.

وی با تأکید بر اینکه جوان‌هایی که برای دوره سربازی خود وارد ارتش می‌شوند، یک مهارت جدید فرامی‌گیرند، افزود: البته این موضوع به‌عنوان یک دستور کلی کسب مهارت در سطح نیروهای مسلح پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

پخش ویژه برنامه «اربعین حماسه» از رسانه ملی

ضرورت توجه بیشتر به معارف رضوی در آثار سینمایی و تلویزیونی

سازمان بسیج رسانه گیلان اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محکوم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha