پیشنهادات رهبر جریان صدر عراق برای برپایی مراسم عزاداری محرم

 پیشنهادات رهبر جریان صدر عراق برای برپایی مراسم عزاداری محرم

به گزارش سراج24، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق در توییتی اعلام کرد: پیشنهادات برای برگزاری مراسم عزاداری ماه‌های محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی و لزوم برپا داشتن مراسم عزاداری و ذکر اهل بیت (ع) به شرح زیر است؛

- اطعام فقیران مسکین، نیازمندان، خسارت‌دیدگان و آوارگان به اندازه توانایی هر شخص

- برپایی مراسم و عزاداری در مساجد و مکان‌های عبادتی در ساعتی مشخص، به طوری که باعث آزار و اذیت اهالی نشود.

- برافراشتن پرچم‌های سیاه در مکان‌های عمومی و خصوصی بدون تعدی و آزار دیگران.

- اختصاص پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، فقط به منظور احیای ذکر و مناقب آنان، و ترک کردن مباحث دیگر.

- با وجود امکان زیارت مرقدهای مقدس آنها، باید طوری برنامه ریزی شود که باعث تجمع زیاد نشود. همچنین باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود. همچنین می‌توان از دور و در اماکن باز زیارت کرد.

- شهادت امام حسین علیه السلام به خاطر اصلاح بوده است؛ بنابراین باید برای اصلاح نفس و دوری از دنیا و پایبندی به اخلاق عمل کرد. باید با ظلم و ستم و فساد و مفسدین مبارزه کرد.

- افزایش طاعات و عباداتی که می‌تواند ثواب عزاداری و احیای آن را داشته باشد، و چه بسا که برخی از آن عبادات از برخی از عادات و شعائر در نزد اهل بیت، برتر و دوست‌داشتنی‌تر باشد.

- رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره ی نقش مهمی دارند، از طریق آنها می‌توان عزاداری‌ها، سخنرانی‌ها و مراسم ها را پخش و جایگاه منبر آگاهی‌بخش، محمدی، علوی و حسینی را به نمایش بگذارد.

- اعلام رد و نپذیرفتن اشغالگر؛ چرا که این رویکرد صادقانه مکتب حسینی است.

- ترک اختلافات فرقه‌ای عقیدتی و سیاسی، چراکه این موضوع خروج از روش و مکتب حسینی است که خالی از فرقه گرایی و پراکندگی است بلکه به وحدت و تمکین فرامی‌خواند.

- همدردی و همراهی با مشکلات ملت‌های ستمدیده از طریق مساجد، منابر، اماکن و به‌ویژه شبکه‌ها؛ کسی که به امور مسلمانان توجهی نکند از آنها نیست.

ای برادران: اگر به دلیل کرونا از طاعت خداوند به صورت جماعت محروم شده‌ایم، چاره دیگری غیر از مواردی که ذکر کردم نداریم، باید این مراسم‌ها را به صورتی که به هیچ وجه به احدی ضرری نرساند، برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری آغاز شد

رهبر انقلاب به موقع توطئه‌های واکسنی غرب و آمریکا را مهار کردند

طرح شهید سلیمانی تاثیری اعجازگونه در کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا داشته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha