رسانه، خط مقدم در جنگ روایت‌هاست

رسانه، خط مقدم در جنگ روایت‌هاست

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در نشست صمیمی با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره هفته خبرنگار گفت: اگر خبرنگاران نباشند، مطالب ما در همین چاردیواری می‌ماند، این که مطالب ما در بین جامعه و عموم مردم نشر می‌یابد، به برکت حضور و فعالیت خبرنگاران است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: نماز جمعه این روزها با جمعیت کم برگزار می‌شود ولی با کمک خبرنگاران نشر حداکثری دارد.

وی بیان کرد: کوچکترین عرصه‌ای در فضای مجازی یا نشریه‌ای در یک روستا به حد خود مؤثر است و به تعدادی از افراد منتقل می‌شود و هر کدام به نوبه خود اثر دارند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اگر هر خبرنگار بتواند در ذهن یک انسان کار کند، بسیار ارزشمند است چراکه هر انسان یک امت است.

نکونام با بیان اینکه ما باید بدانیم در جبهه علوی و مکتبی هستیم که از غدیر سرچشمه گرفته‌ است، افزود: اگر غدیر شکل نبود، اصلا اسلام وجود نداشت.

وی گفت: طرف مقابل ما افرادی هستند که ضد غدیر بوده و با غدیر در حال ستیزه هستند، ما در اسلام، ستیزه‌گر با غدیر نداریم پس جبهه معاند با حق، کفر و عناد و مستکبرین و متعصبین جاهل همان جبهه مخالف با غدیر هستند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: جنگ رسانه‌ای، روانی، جنگ روایت‌ها و اراده‌ها چیزی است که رسانه‌ها با آن رو به رو هستند، رسانه‌ها در میدان جنگ قرار دارند.

نکونام تصریح کرد: در جنگ روانی از دروغ و شایعه استفاده می‌کنند اما جنگ روایت‌ها، تحریف واقعیت‌ها به نفع جبهه مقابل است، اگر جنگ تحریف شکست بخورد، جنگ تحریم نیز شکست‌پذیر می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر اراده رسیدن به مقصد و اراده موفقیت و پیشرفت از کشور گرفته شود، وارد جنگ روایت‌ها خواهیم شد، تشریح کرد:
در جنگ تحریف، دشمنان تلاش می‌کنند دستاوردهای مهم انقلاب را ضعیف جلوه دهند و موقعیت انقلاب را رنگ‌باخته نشان داده و موقعیت آمریکا و دشمنان را بزرگ جلوه دهند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ما باید یک رسانه قوی و قدر در مقابل چنین دشمنانی داشته باشیم و در جبهه غدیر انجام وظیفه کنیم، اقتدار در بصیرت، تحلیل، قلم و ادبیات درست داشته باشیم تا در ریل حق‌مداری حرکت کنیم.

نکونام اضافه کرد: اصحاب رسانه باید در پیشرفت استان بکوشند، نقاط قوت را انعکاس دهند، در رفع نقاط ضعف تلاش کنند و در رساندن پیام مردم به مسئولین و پیام مسئولین به مردم قدم بردارند.

ایام کرونا، روزهای سخت کاری برای خبرنگاران

در ادامه نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: خبرنگاران و مطبوعات ما در ایام کرونا، بعد از کادر درمان، پر تلاش‌ترین گروه بودند که خطر را به جان خریدند و پای کار بودند که جای تقدیر و تشکر دارد.

ابراهیم شریفی با اشاره به شرایط فعلی کشور بیان کرد: اصحاب رسانه باید آرامش و یک جو روانی مناسب را در جامعه ایجاد کنند.

ضرورت توجه به مسائل صنفی و معیشت خبرنگاران

همچنین مسئول فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه با اشاره به نقش انکارناپذیر رسانه در جامعه گفت: قطعا رسانه باید بداند کجا نقش بیشتری دارد، رسانه‌ها در زمان مطرح کردن بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری، این بیانیه و گفتمان را نشر دادند و مخاطبان بسیاری را درگیر این امر کرد.

یزدان یگانگی تصریح کرد: از آنجا که رسانه یک قدرت در کشور محسوب می‌شود، نگاه جدی به معیشت و زندگی و مسائل صنفی و مطالبات رسانه ضروری است.

وی افزود: رسانه در جنگ روایت‌ها در نوک پیکان قرار دارد و اگر به مطالبات آن‌ها رسیدگی نشود، مشکلاتی ایجاد می‌شود.

اخبار مرتبط

تدارک هیات‌های مذهبی کردستان در اربعین

راهپیمایی اربعین در شهرستان شادگان برگزار نمی شود

ضرورت توجه بیشتر به معارف رضوی در آثار سینمایی و تلویزیونی

0 نظر

ارسال نظر

capcha