معاون استاندار مرکزی:

برپایی ایستگاه های صلواتی تا اطلاع ثانوی در مرکزی ممنوع

برپایی ایستگاه های صلواتی تا اطلاع ثانوی در مرکزی ممنوع

به گزارش سراج24، بهروز اکرمی روز یکشنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: ️تاکنون هیچ دستورالعملی برای چگونگی برگزاری آئین‌های عزاداری و فعالیت هیأت‌های مذهبی در ایام محرم از سوی ستاد ملی مقابله کرونا به استان ابلاغ نشده و تا زمان ابلاغ این دستورالعمل فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و هیأت‌ها ممنوع است.

وی ادامه داد: هیأت‌های عزاداری بدون هماهنگی با ستاد استانی و شهرستانی حق ندارند، هیچ تصمیمی اتخاذ کنند. ️

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: فرمانداران وظیفه دارند گزارش‌های برخورد، اخطار و مهروموم کردن واحدهای متخلف در خصوص بیماری کرونا را به صورت روزانه به ستاد مدیریت بیماری کرونا استان اعلام کنند.

اکرمی عنوان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی خمین و ساوه باید در اسرع وقت گزارش‌های مراکز درمانی خود را در خصوص کرونا به دانشگاه علوم پزشکی اراک ارائه کنند در غیر این صورت از سوی دانشگاه علوم پزشکی اراک برای آن‌ها تذکر کتبی ارسال می‌شود.

وی گفت: ️تمامی شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان مرکزی وظیفه دارند نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا بخش یا شهر خود را بعد از ستاد استانی برگزار و مصوبات نشست خود را به ستاد استانی ارائه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار کرد: ️دانشگاه علوم پزشکی عملکرد فرمانداران شهرستان‌ها در پلمپ و بازرسی‌های مرتبط با موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ارزیابی و رتبه بندی کنند.

به گفته اکرمی تا پیش از آغاز محرم و صفر اگر هیأتی مرتکب تخلف شد باید مرجع قضائی رسیدگی کند.

وی افزود: در تمامی شهرستان‌ها و بخش‌ها باید همانند استان جلسه فرهنگ عمومی با حضور فرماندار و امام جمعه و هیأت‌های عزاداری برگزار شود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری ماه محرم به هیأت‌ها گوشزد کنند.

اکرمی ارایه️ گزارش اقدامات غیرحضوری دستگاه‌های اجرایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا نحوه فعالیت خود را تغییر دادند، ظرف مدت یک هفته به معاونت توسعه استانداری مهم برشمرد.

به گفته وی در خصوص ادارات، سازمان‌ها، افراد و صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، جرایمی در نظر گرفته شده که پس از تصویب ستاد ملی کرونا عملیاتی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: در ماه محرم تمامی نذورات باید به شکل غیر حضوری و خشک در اختیار نیازمندان قرار داده شود.

اکرمی عنوان کرد: مدیرکل دفتر امور اجتماعی به همراه سازمان‌های مردم نهاد انجیو هایی را به منظور بازرسی‌ها از مرکز استان به روستاها و بخش‌ها اعزام کنند.

وی اقدامات شهرداری اراک در خصوص بسته شدن آرامستان را مهم برشمرد و افزود: این اقدامات باید با قدرت هرچه تمام ادامه پیدا کند.
کد خبر 4994431

 

اخبار مرتبط

استقرار کانون‌های سلامت در کشور عراق برای زائران اربعین

غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس در اراک آغاز به کار کرد

مراسم اربعین امسال را زیبا و باشکوه در داخل کشور برگزار می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha