به مناسبت عید غدیر

فراهم‌ سازی آزادی 137 زندانی غیرعمد مازندران

فراهم‌ سازی آزادی 137 زندانی غیرعمد مازندران

به گزارش سراج24، غلامرضا عشریه بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ستاد دیه استان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد فعالیت دارد، اظهار کرد: امسال در ستاد عید غدیر قرار شد تعدادی از زندانیان با هماهنگی بنیاد مستضعفان تا سقف ۵۰ میلیون تومان آزاد شوند که پرونده ۱۳۷ برای آزادسازی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه ۹۳ زندانی از ابتدای امسال در بخش جرایم غیرعمد آزاد شدند، افزود: در این هفته دو زندانی آزاد می‌شوند و ۵ زندانی دیگر نیز با تکمیل پروسه پرونده آزاد می‌شوند.

رئیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند مازندران با اعلام اینکه مردم مازندران مومن، مهربان و خوب هستند و در حوادث مختلف پای کار بودند، تصریح کرد: در کرونا شاهد مجاهدت مردم بودیم.

وی با تاکید بر اینکه ستاد دیه باید به خانه‌های مردم برود، گفت: بسیاری از زندانیان جرائم  غیرعمد نیازمند کمک به مردم هستند، باید تفکیک شود که برخی از زندانیان آبرومند هستند و ناخواسته گرفتار شدند که اصحاب رسانه باید ستاد دیه را به مدیران کارخانجات معرفی کنند تا دغدغه آزادی زندانیان فراهم شود.

عشریه تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در استان را ۵۵۷ زندانی برشمرد، اضافه کرد: بیشترین محبوسان جرائم غیرعمد در استان مربوط به مهریه هستند که به عنوان نمونه یک زندانی با هزار و ۳۷۱ سکه در زندان هستند.

وی تعداد زندانیان جرایم غیرعمد مازندران در بخش مهریه را ۱۹۱ زندانی اعلام کرد و گفت: تعداد زندانیان زن جرایم غیرعمد استان ۲۳ مورد است که با کمک خیران باید زمینه زندانیان آبرومند فراهم شود.

حجت‌الاسلام طالب معافی معاون فرهنگی اداره کل زندان‌های مازندران با بیان اینکه در زندان‌ها کارهای فرهنگی متعددی انجام می‌شود، گفت: پویش اشتغال در زندان‌های استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه هدف این کار تأمین زندگی خانواده زندانیان است، افزود: برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند به هم‌فکری اصحاب رسانه نیاز است که انتظار می‌رود در ایام ماه محرم مردم نذورات و اطعام‌دهی عزاداران را برای آزادی زندانیان فراهم کنند.

معافی با بیان اینکه در دهه کرامت زمینه آزادی یک تا پنج نفر از زندانیان فراهم شده است، خاطر نشان کرد: بیشتر زندانیان آزاد شده مربوط به زندانی نقفه و مهریه بوده است.

اخبار مرتبط

عکس نوشت/ واکسن آمریکایی

ماراتن آموزشی رقابتی غدیر

شصت و سومین دورهمی همشتابی

0 نظر

ارسال نظر

capcha