عضو خبرگان رهبری:

دیانت منهای امامت ناقص است

دیانت منهای امامت ناقص است

به گزارش سراج24، آیت الله علی معلمی جمعه شب همزمان با شب عید سعید غدیر خم در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: عید غدیر خم عید تبلیغ و عید رساندن حقایق است و از جمله کارهای ارزشی در جوامع بشری محسوب می‌شود و حقیقت بزرگ امر الهی و امر امامت، اساس دیانت است و دیانت منهای امامت دین، ناقص است.

امام جمعه قائمشهر ضمن تبریک روز خبرنگار، یاد و خاطره خبرنگاران شهید از جمله شهید صارمی را گرامی داشت و افزود: خبرنگاران صادق، موافقین و مخالفینی دارند که موافقین تشکر و دعا می‌کنند و مخالفین به آنان آسیب می‌رسانند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید به دنبال فرهنگ سازی در جامعه باشند، عنوان کرد: خبرنگاران مسئول آگاهی بخشی آن چیزی را که منعکس می‌کنند هستند و باید مطالبشان برای مخاطب مفید باشد و بر آگاهی آنان بیافزاید.

معلمی اظهار کرد: دشمن از طریق فضای مجازی در صدد زدودن ارزش‌ها و جایگزین ساختن ناروایی‌ها است تا فرهنگ اسلامی ما را نابود سازد.

امام جمعه قائمشهر، با اشاره به مسئولیت سنگین اصحاب رسانه، خبرنگاران و تحلیلگران در معرفی دوست و دشمن گفت: در جامعه دینی و نظام انقلابی جمهوری اسلامی ایران، وظیفه داریم خصلت‌های پسندیده و ارزشی را ترویج و ویژگی‌های رذیلانه را ملامت کنیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در خصوص مذاکره با کشور آمریکا اظهار کرد: در مذاکره، آمریکا از ما تسلیم محض شدن و برگشتن به قبل از بهمن سال ۵۷ را می‌خواهد، آمریکایی‌ها می‌خواهند سلطه‌ای که قبل از انقلاب داشتند حفظ شود.

معلمی عنوان کرد: درست است که در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب از برخی از فرصتها به درستی استفاده نکردیم اما پیشرفت‌هایی که انقلاب اسلامی در همه ابعاد و زیرساخت‌های کشور، ابعاد علمی و صنایع دفاعی داشته است قابل تحسین است و اگر ولایت‌پذیری که در مدیریت صنایع دفاعی بود مشابه ولایت‌پذیری و مشابه آن تعهد و روحیات جهادی، در مدیریت صنایع غیر دفاعی اعمال می‌شد، شرایط کشور بهتر از این بود.

معلمی افزود: دشمن خیال می‌کرد فشار تحریم‌ها پس از ۶ ماه ایران را از پای در می‌آورد اما نظام جمهوری اسلامی ایران و مقاومت ملت بزرگ ایران نشان داد که با صلابت و استقامت، تحت رهبری رهبری حکیم و استوار، نشأت گرفته از امامت و ولایت و جلوه‌ای از امامت اهل بیت در همه ابعاد پیروز خواهد بود.

معلمی ترویج فرهنگ دینی و همه آداب و دستورات قرآن را مهم دانست.

وی در ادامه این نشست، در خصوص انفجار اخیر بمب در بندر بیروت گفت: این فاجعه عظیم در تاریخ بشریت، نتایج نتیجه تبانی مثلث آمریکا و اسرائیل و سعودی پلید است و امیدواریم لبنانی‌ها حقایق و سابقه این انبار را معلوم کنند تا دست‌های پشت پرده آشکار شود.

اخبار مرتبط

آغاز مرحله دوم رزمایش «کمک مومنانه» در چالوس

امام هادی(ع) جامعه شیعه را برای غیبت امام زمان(عج) مهیا کرد

فیلم| موسیقی «هزار سال» با اجرای حسین حقیقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha