شهدای گمنام میزبان جشن وصلت زوج دهدشتی

شهدای گمنام میزبان جشن وصلت زوج دهدشتی

به گزارش سراج24، عشق‌های ماندگار ساده و بی‌تکلف‌اند؛ آن هم اگر میزبانی جشن‌ وصالشان بزرگ مردان عرصه نبرد حق علیه باطل باشند چه عشقی شود و چه زندگی پر خیر و برکتی.

در شرایطی که مشکلات اقتصادی بر زندگی مردم به ویژه قشر جوان سایه افکنده و هر روز بار مسایل مالی سنگین‌تر می‌شود ترویج سنت حسنه به شیوه آسان می‌تواند گره‌گشای موانع ازدواج آنهایی باشد که به دلیل عدم تمکن مالی تاکنون نتوانسته‌اند به زندگی مشترک برسند.

در این میان زوج‌هایی هستند که آغاز زندگی خود را به معنویت گره می‌زنند و با توکل به خدای متعال و توسل به شهیدان پای سفره عقد می‌نشینند و مرحله تازه‌ای از زندگی خود را این چنین ساده و بی‌تکلف آغاز می‌کنند.

در راستای فرامین رهبری مبنی بر ازدواج آسان و در روزی که به نام عید اکبر است «حمزه پرخیده و فاطمه برسیاه» زوج جوان دهدشتی سنت زیبای عقدکنان را در جوار مزار شهدای خوشنام دفاع مقدس برگزار کردند تا ضمن گرامیداشت یاد دلاورمردان جبهه و جنگ فرهنگ ازدواج آسان را گسترش دهند.

سفره سفید عقدشان مزین به معنویت شهدا بود و عکس حاج قاسم بر روی کیک نشان می‌داد سبک زندگی‌اش را خوانده‌اند راهش را انتخاب کرده‌اند با اعتقاداتش پیوند عمیق دارند و فهمیده‌اند غرق شدن در مسایل مادی و دنیوی خوشبختی نمی‌آورد.

این نوعروس با تعیین 14 سکه بهار آزادی برای مهریه نشان داد زندگی شهدا را خوانده‌ و متوجه شده‌ است زندگی به واسطه ساده نگاه کردن، نداشتن چشم و هم چشمی محکم و بادوام است و مهریه بالا ، شلوغی تالار و غذاهای رنگارنگ ضامن خوشبختی نیست.

اخبار مرتبط

شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در تپه شهدای گمنام مرودشت

شهدای گمنام در گمنامی نمانند

یادمان‌های شهدای گمنام در استان تکمیل شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha