نام‌گذاری بیش از 83 هزار نفر به نام «علی» در بوشهر

نام‌گذاری بیش از 83 هزار نفر به نام «علی» در بوشهر

به گزارش سراج24، اسکندر پاسالار بعداز ظر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیر خم، اظهار داشت: از ابتدای تشکیل پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال، در استان بوشهر تعداد 83 هزار و 344 نفر مزین به نام زیبای علی و القاب و ترکیب‌های آن شده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با تأکید بر متخلص شدن هر چه بیشتر به اخلاق علوی در سبک زندگی، بیان کرد: سال گذشته تعداد هزار و 21 نفر از نوزادان متولد شده در استان بنام علی و ترکیبات آن نام گذاری شده‌اند.

وی خواستار انتخاب نام های مناسب برگرفته از فرهنگ اسلامی ایرانی برای نوزادان توسط والدین شد و افزود: فرهنگ نام گزینی درست، برای فرزندان بسیار با اهمیت است که باید مورد توجه والدین قرار گیرد.

پاسالار با بیان اینکه علاقه‌مندی مردم استان بوشهر به خاندان عصمت و طهارت سبب شده تا انتخاب نام‌های مذهبی در این استان، بالاترین فراوانی را داشته باشد، خاطرنشان کرد: طی چهار ماه نخست امسال فراوانی نام علی با انتخاب 96 مورد، پس از نام محمد و حسین، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است و نام امیرعلی با فراوانی 67 مورد پس از امیر حسین، درجایگاه پنجم قرار دارد.

اخبار مرتبط

عکس/ آغوش دلتنگ مادر در تشییع شهید مدافع سلامت

جزئیات مراسم وداع با پیکر شهید علی عابدینی در فریدونکنار

اجتماع عزاداران اربعین در پیاده‌راه بوعلی همدان برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha