توزیع 929 بستهٔ معیشتی عید تا عید

 توزیع 929 بستهٔ معیشتی عید تا عید

به گزارش سراج24، محسن گودرزوند چگینی، فرمانده حوزهٔ مقاومت بسیج امام‌خمینی(ره) شهر محمدیه گفت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه، به همت بسیج محمدیه با مشارکت هیئت‌های مذهبی، خیرین و هیئت رزمندگان اسلام،  14 هزار پرس غذای گرم در قالب 110 دیگ در روز عید غدیر میان نیازمندان شناسایی شده در مناطق محمدیه و مهرگان توزیع می‌شود.

وی افزود: به‌علت پیشگیری از شیوع کرونا توزیع غذای گرم توسط افراد مختلف را در مناطق نداریم و یک ماشین مسقف غذاهای بسته‌بندی شده را تحویل گرفته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به افراد نیازمند تحویل می‌دهد.

چگینی ادامه داد: عوامل فعال در این پویش، حدود 160 نفر از طلبه‌ها، بسیجیان و پاسدارهایی هستند که در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به نیازمندان بوده و این عزیزان از شب گذشته پس از نماز مغرب و عشا، با انجام تب‌سنجی و آزمایش‌های لازم، پذیرش و جهت انجام امور مربوط به طبخ غذا قرنطینه شده‌اند و مجهز به ماسک، دستکش، گان و مواد ضدعفونی کننده هستند.

این مسؤول اظهار کرد: گروه هدف ما در این پویش مردمی، نیازمندانی هستند که در مرحلهٔ نخست کمک مؤمنانه که در ماه مبارک رمضان انجام شده بود، شناسایی شده‌اند و اکنون نیز بر اساس تعداد اعضای خانوار در میان آن ها غذای گرم توزیع می‌شود.

فرمانده بسیج شهر محمدیه تأکید کرد: از عید قربان تا روز گذشته حدود 616 بستهٔ معیشتی توسط بسیج میان نیازمندان منطقه توزیع شده است و روز عید غدیر نیز 313 بستهٔ معیشتی دیگر در بین گروه‌های هدف توزیع می‌گردد.

وی اذعان داشت: هم‌چنین طی روزهای گذشته گوشت گرم 12 رأس قربانی اهدایی مردم توسط نیروهای بسیجی میان نیازمندان توزیع شده است.

چگینی عنوان کرد: در این پویش، بسیج از همهٔ جریان‌هایی که در این مدت کار خیر و کمک مؤمنانه انجام داده‌اند، کمک گرفته است تا همهٔ نیروها زیر سایهٔ بسیج پشتیبانی شوند و هیچ نیازمندی در مناطق مهرگان و محمدیه نباشد که ما نیاز او را به لحاظ مادی تأمین نکرده باشیم.

این مسؤول در ادامه بیان کرد: هم‌چنین طی صحبت‌هایی که با برخی صاحبان املاک در محمدیه داشته‌ایم، این عزیزان اجاره‌بهای 65 خانه هر یک با مبالغ 600 الی 900 هزار تومان را بخشیده‌اند که مجموع ارزش ریالی اجاره‌بهای این واحدها 87 میلیون تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با کمک خیرین طی روزهای گذشته به 10 نوعروس نیازمند نیز جهیزیهٔ کامل هر یک به ارزش ریالی 300 میلیون ریال اهدا شده است.

فرمانده بسیج شهر محمدیه در پایان یادآور شد: مرحلهٔ بعدی کمک مؤمنانه نیز توسط بسیج محمدیه در ماه محرم انجام خواهد شد، هم‌چنین در این ماه عزیز پویش نذر ماسک نیز توسط بسیج انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

۱۱۰۰ بسته معیشتی بین خانواده شهدای فاطمیون توزیع شد+ عکس

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

تهیه 50 هزار بسته گوشت، توسط مسجدی ها برای نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha