امام جمعه زاهدان گفت:

مردم و مسؤولان نقدپذیری را سرلوحه کار قرار دهند

مردم و مسؤولان نقدپذیری را سرلوحه کار قرار دهند

به گزارش سراج24، آیت الله مصطفی محامی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان ضمن تبریک فرا رسیدن عیدالله اکبر، عید غدیر خم به رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران اسلامی، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) در دوران نبوت عملا وارد عرصه مدیریت جامعه اسلامی شده اند و از سال‌های نخست بعثت بحث جانشینی را مطرح می‌کنند و حضرت علی ابن ابیطالب(ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند و این موضوع در احادیثی مثل حدیث منزلت آمده و در روز عید غدیر خم نیز در مراسمی رسمی و با شکوه و به تعبیری جلسه تاج‌گذاری، از مردم درخواست می کنند تا به حضرت علی ابن ابیطالب(ع) به عنوان امیرالمؤمنین تبریک بگویند که این اولین جلسه با این مضمون نبوده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: جریان غدیر نزد همه مسلمانان متواتر است یعنی این قدر خبر از افراد مختلف نقل شده که انسان یقین پیدا می‌کند که درست است.

وی گفت: تدبیر پیامبر این بود که صحنه را به گونه ای ترسیم ‌کند که همه آن را نقل کنند و امروز همه مسلمانان از هر گرایش اصل قضیه را می پذیرند.

آیت الله محامی تصریح کرد: این که حضرت علی(ع) در سال های بعد و در دوران خلافت ظاهری به واقعه غدیر استناد و احتجاج می‌کند یکی از نکاتی می باشد که برادران اهل سنت به آن معتقد هستند.

غدیر، عید همه مسلمانان است

وی با اشاره به اینکه غدیر، عید همه مسلمانان و روز اعطای نشان افتخار و ابلاغ یک مقام ویژه برای حضرت علی (ع) می باشد، گفت: به اعتقاد ما شیعیان، خلیفه بلافصل و امام اول و به اعتقاد اهل سنت خلیفه چهارم حضرت علی(ع) است.

وی تاکید کرد: کار جمعی، بهره‌وری را افزایش می‌دهد، کار جهادی و بسیجی جمعی و انجام کار با توکل تجریه موفق ما در عرصه انقلاب، مبارزات و دفاع مقدس، دفاع حرم، جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی، مراحل علمی و امنیتی، رزمایش مواسات که رهبری در ماه مبارک رمضان فرمودند و غیره می باشد که باید ادامه پیدا کند و در جریان بیماری کرونا نیز حضور همه اقشار مختلف مردم را دیده ایم که از نمونه بارز فعالیتهای جمعی بوده است.

محامی گفت: مشارکت مردمی کلید حل بسیاری از مشکلات ما در عرصه های مختلف است زیرا که تجربه ها آن را در عمران، سازندگی، معیشت و کمک های مومنانه و مقاومت داریم.

وی در ادامه در ارائه گزارشهای فعالیت های انجام شده، بیان کرد: در چند روز اخیر دیداری با مسئولان ارشد اجرایی، قضایی، نظامی، امنیتی داشته ایم که براساس گزارشهای ارائه شده فعالیتهای اجرا شده نتایج خوبی را به همراه داشته است.

نماینده ولی فقیه ضمن تقدیر از فعالیت‌های قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در زمینه‌های فرهنگی،عمرانی، ساخت جاده و سایر فعالیت‌ها و هم‌چنین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، افزود: نشست‌هایی به همراه مسئولان استان با مسئولان کشوری در تهران برگزار شده که الحمدلله اتحاد و یک صدایی در استان وجود دارد و این برای مسئولان کشوری جالب بوده است.

مردم و مسؤولان نقدپذیری را سرلوحه کار قرار دهند

نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار اخیرشان با منتخبان اعضای خانه مطبوعات استان به مناسبت روز خبرنگار، تاکید کرد: در این دیدار ضمن اشاره به اینکه خانه مطبوعات استان با توجه به حضور اصحاب رسانه شیعه و سنی تجلی وحدتی از جامعه اسلامی است، بر انجام فعالیت های تشکیلاتی در بیان مطالبات و مشکلات مردم و اطلاع رسانی خدمات نظام اسلامی در چهارچوب عقل و دین و رعایت اخلاق اسلامی، بیان واقعیت های استان، انجام نقد منصفانه با هدف اصلاح و غیره توسط خبرنگاران تاکید شد.

وی اضافه کرد: مردم و مسئولان باید قدر زحمات و تلاش‌های اصحاب رسانه را دانسته و بستر رشد و ارتقای آنها را فراهم کنند و در کنار این موضوع، نقدپذیری را سرلوحه امور کاری خود گذاشته و به راهکارهای ارائه شده توسط منتقدان توجه کنند.

امام جمعه زاهدان دیدار با طلاب جهادی فعال در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی را از دیگر برنامه های انجام شده در روزهای اخیر عنوان کرد و گفت: کسانی که در عرصه مبارزه با کرونا فعال هستند، دوره سختی دارند و زحمات زیادی بر دوششان است که از این بابت باید از زحماتشان متشکر بود، تقدیر عملی ما این است که ملاحظات بهداشتی را در طول زندگی روزانه خود داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: براساس اطلاعات ارائه شده خوشبختانه استان از وضعت بحرانی در زمینه شیوع ویروس کرونا با رعایت موارد بهداشتی خارج شده است و همچنان باید این رعایت ها تداوم پیدا کند.

اخبار مرتبط

آیا حضرت زهرا (س) شاهد ماجرای غدیر بود؟

مراسم بزرگماز مغرب و عشاء در مسجد الغدیر یافت آباد برگزار می‌شود.

حقیقت غدیر نیازمند تفسیر و تبیین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha