استاندار سمنان تاکید کرد:

نقش بی‌بدیل روحانیان استان سمنان در مقابله با کرونا

نقش بی‌بدیل روحانیان استان سمنان در مقابله با کرونا

به گزارش سراج24، علی رضا آشناگر شامگاه پنج شنبه در دیدار با تعدادی از روحانیان استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه در بحث مقابله با کرونا ویروس، روحانیان استان به معنای واقعی خوش درخشیدند، تاکید کرد: این قشر با پیروی از دستورهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت اقشار جامعه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ائمه جمعه و جماعات به معنی واقعی در کنار مسئولان ارشد استان در بحث مقابله با کرونا ویروس هستند از سوی دیگر باید گفت مردم استان سمنان، مردمانی مذهبی و اخلاق مداری هستند که در انجام رویدادهای مختلف مذهبی، ملی و انقلابی به سخن مسئولان و روحانیان توجه دارند که این همراهی مردم در ماه‌های گذشته در انجام دستورالعمل بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس تأثیر زیادی داشته است.

استاندار سمنان گفت: وجود دو هزار نفر از طلبه‌های معزز استان در قم نشان دهنده ظرفیت دینی سمنان است که باید از این شخصیت‌های فرهیخته برای گره‌گشایی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه بهره برد.

ضرورت توجه به زیرساخت‌های مورد نیاز طلاب

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و روحانیون استان سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه طلاب حاضر در قم ظرفیت خوبی برای اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی و مذهبی هستند، گفت: به دلیل فعالیت این تعداد از طلبه‌ی استان سمنان در قم، همکاری‌های شهروندان این دو استان قابل توجه است.

حجت الاسلام محمد کردی شاهرودی با بیان اینکه رفع مشکلات زیرساختی ساختمان حوزه‌های علمیه استان سمنان در قم به طور جد در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد، ابراز داشت: این ساختمان شامل چهار سوئیت و یک سالن بزرگ است که در آئین‌های مختلف این ساختمان پذیرای طلبه‌های استان در قم خواهد بود زیرا معتقد هستیم وجود این ساختمان پشتوانه خوبی برای طلبه‌های استان در قم است.

حجت الاسلام قدرتی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه سه‌هزار و ۴۰۰ طلبه مرد و زن در حوزه‌های علمیه استان سمنان در حال تحصیل هستند، گفت: رفع مشکلات زیرساختی ساختمان حوزه علمیه استان در قم در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از ابزار قابل استفاده در این ساختمان، قدیمی شده و نیاز است امکانات اولیه جدید برای آن در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

دلار ۳ یا ۳۰ هزارتومانی تأثیری بر مشارکت مردم در بازسازی عتبات ندارد

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

فعالیت 120 موکب خرمشهری در قالب کمک‌های مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha