نماینده ولی فقیه در استان زنجان تاکید کرد:

لزوم تقویت روضه خوانی برای امام حسین (ع) در منازل

لزوم تقویت روضه خوانی برای امام حسین (ع) در منازل

به گزارش سراج24، آیت الله علی خاتمی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه ریشه کنی بیماری کرونا در استان در گرو همکاری مردم است، گفت: زنجانی‌ها در زدن ماسک با کادر درمانی مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون کادر درمانی شبانه روز با جان و دل تلاش می‌کنند، اظهار کرد: طی چند ماه گذشته شاهد برگزاری مراسم عروسی و عزا در استان بودیم که این تجمعات باعث مبتلا شدن ۴۰ الی ۵۰ نفر در هر کدام از این مجالس شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه با برگزار کنندگان این مجالس باید به جد برخورد شود، گفت: در استان در این زمینه کوتاهی شده و با افرادی که با جان مردم بازی می‌کنند قانونی برخورد شود.

خاتمی با بیان اینکه رسانه‌ها در فرهنگ سازی زدن ماسک بسیار مؤثر هستند، تاکید کرد: صدا و سیما باید افرادی که ماسک نزنند را پخش نکند چرا که این موضوع تصویر بدی را به دنبال دارد و خوب نیست.

وی ابراز کرد: صدا و سیما باید محافل عروسی را که باعث شدند کرونا در استان افزایش پیدا کند را بدون معرفی اشخاص به مردم اطلاع رسانی کند، گفت: باید مبتلا شدگان به این عروسی در صدا و سیما مصاحبه شوند.

مذهبوبیون در کاهش این بیماری منحوس در استان پای کار بودند و طبق ستاد کرونا نماز اقامه نکردند، تاکید کرد: باید به مسائل جامع‌تر نگاه شود.

وی ابراز کرد: دعای روز عرفه در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت خیلی خوب برگزار شد و عزاداری برای امام حسین هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، برلزوم تقویت روضه خوانی برای امام حسین (ع) در منازل تاکید کرد و افزود: خانواده‌ها روضه امام حسین را در خانه طنین انداز کنند.

خاتمی بر انتخاب دقیق و درست همیاران سلامت در استان تاکید کرد و گفت: انتخاب همیاران سلامت باید در یک قالب و برنامه ریزی کارشناسی شده انجام بگیرد.

اخبار مرتبط

مقتل‌الشهدای سرچشمه

بخشی از روضه منوره امام رضا (ع) بر روی زائران گشوده شد

فضاسازی محیطی برای مراسم ایام فاطمیه در زنجان ضروری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha