زاکانی:

حمایت از هنرمندان مورد تاکید مجلس است

حمایت از هنرمندان مورد تاکید مجلس است

به گزارش سراج24، علیرضا زاکانی عصر امروز در حاشیه افتتاح کارگاه کتابت غدیر که در نگارخانه شهید آوینی استان برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: یکی از زمینه های ماندگاری حقایق ارائه آنها در قالب هنر است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه هنر افزود: بهره مندی از هنر برای انتقال یک مفهوم آن هم مفهوم ماندگاری که برای آینده به جای می ماند مورد توجه است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از هنرهای ماندگار هنر خطاطی است که از سرآمد این عرصه در قم 6 نفر آثار گرانبهایی را در این نمایشگاه به  یادگار گذاشتند که به مفاهیم و ابعاد مختلف روز غدیر و مولود کعبه می پردازد.

زاکانی عنوان کرد: کارگاه کتابت غدیر که در آن از آثار اساتید بزرگ استفاده شده است الگوی بسیار خوبی برای بهره گیری از هنر خطاطی در ماندگارسازی مفاهیم است.

وی با بیان اینکه استفاده از هنر برای انتقال مفاهیم در روح و جان مخاطبان تأثیرگذاری دارد، تصریح کرد: نمایشگاه کارگاه کتابت غدیر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری قم برگزار شد که شایسته تقدیر است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آثار کارگاه کتابت غدیر بسیار خوب به تبیین مفاهیم روز غدیر می پردازد و ناظر به زندگی نورانی امیرالمومنین(ع) نکات مهمی را یادآور می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون فرهنگی باید در جهت رونق و توسعه هنر در ابعاد مختلف و بهره گیری و کیفیت بخشی به آن گام بردارد.

زاکانی خاطرنشان کرد: حمایت از هنرمندان و ایجاد تسهیلات و شرایطی که این هنر ثبت شود و به نحو احسن در دسترس دیگران قرار گیرد باید مورد تاکید مجلس باشد.

اخبار مرتبط

خواسته فعالان انقلابی از مجلس: از برجام خارج شوید

هنرمندان با «نذر فرهنگی» در فیض توسعه عتبات مشارکت می‌کنند

جشنواره فیلم مقاومت در استان مرکزی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha