در راستای کمک مومنانه؛

اهداء ۳۱۳ سری جهیزیه به نیازمندان حاشیه تهران

 اهداء ۳۱۳ سری جهیزیه به نیازمندان حاشیه تهران

به گزارش سراج24، سردار حسن حسن‌زاده در سومین مرحله از رزمایش همدلی و کمک مومنانه استان تهران که در ستاد این سپاه واقع در شهرری برگزار شد، اظهار کرد: امروز بسیاری از کشورها متعجب هستند که جمهوری اسلامی چگونه در دوران مشکلات و شرایط سختی که با تحریم ها و بیماری کرونا توأمان شده، ایستادگی خود را حفظ کرده اند.

وی تاکید کرد: کشور ایران با تکیه بر ظرفیت های مردمی و توان داخلی خود چه در موضوعات پزشکی، چه در تولید داروهای مربوطه و چه در کمک به اقشار آسیب پذیر خوب درخشیده است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه چهره کشورهای مدعی پیشرفتگی، تکنولوژی و حقوق بشر البته از نوع آمریکایی، امروز برای همه مردم دنیا آشکار شده است، تصریح کرد: این کشورها در کمترین زمان ممکن تسلیم شدند و اقرار کردند که تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها تمام شده و فروشگاه هایشان توسط مردم نیازمند به غارت رفت.

وی افزود: همه دنیا شاهد بودند که وقتی بیماری کرونا شیوع پیدا کرد جمهوری اسلامی علیرغم همه مشکلات و تحریم ها، در بحث تکنولوژی، قدرتهای صنعتی، فناوری و پزشکی بهترین عملکرد را داشت.

حسن زاده گفت: توقع داشتند ایران با هجمه مشکلاتی که دارد، زودتر از کشورهای دیگر در مقابل تهدید کرونایی تسلیم شود و علیرغم اینکه تلاش کردند تحریم‌ها را دربخش دارویی و بهداشتی توسعه دهند، اما با رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری، تکیه بر ظرفیت های داخلی، دانش و قدرت علمی، تکیه بر توان موسسات دانش بنیان و روحیه جهادی مردم با قدرت به مسیر خود ادامه می دهیم.

وی در ادامه یادآور شد: در اسفندماه همه مردم، اقشار مختلف، اصناف، هیئات مذهبی، مسؤولان اجرایی، کادر درمان و به ویژه وزارت بهداشت با انسجام و همدلی اقدامات کم نظیری در کشور رقم زدند طوری که همه دنیا متعجب شد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: توزیع رایگان اقلام بهداشتی در بسیاری از نقاط کشور، ضدعفونی معابر، تولید ماسک و مواد ضدعفونی و غربالگری همه مردم کشور و حتی اتباع بیگانه ازجمله اقدامات صورت گرفته در دوران کرونایی است که مورد تشویق مجامع بین المللی قرار گرفت.

حسن زاده بیان کرد: در موج دوم شیوع کرونا قرار داریم اما این بار تجربه کادر درمانی افزایش پیدا کرده و بسیاری از داروها در موسسات دانش‌بنیان تولید شده و به ساخت انبوه رسیده است؛ البته از اینکه روزانه تعدادی از هموطنانمان را از دست می‌دهیم، متاثر هستیم اما وقتی با کشورهای دیگر مقایسه کنیم تفاوت زیادی وجود دارد و کشورهای مدعی هنوز درجا می زنند و کمر خم کرده اند اما ایران اسلامی مقتدرانه حرکت می کند.

وی با بیان اینکه اجرای نهضت کمک مومنانه به دستور رهبر معظم انقلاب انجام شد و برگ درخشانی در انقلاب اسلامی به جا گذاشت، گفت: فاز دوم کمک های مومنانه در سه مرحله در ماه های ذی‌الحجه، محرم و صفر برگزار می شود که اولین مرحله از آن امروز در آستانه عید سعید غدیر خم و به مناسبت دهه ولایت انجام می شود و مرحله دوم در دهه اول محرم و مرحله سوم نیز در دهه آخر ماه صفر خواهد بود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با اشاره به توزیع ۱۱۰ هزار بسته معیشتی در عید سعید غدیر خم اظهار کرد: همزمان با این اقدام، ۳۱۳ پک جهیزیه به زوج های جوان آبرومند در شهرستان های استان تهران اهدا خواهد شد که تمام این اقدامات بخش کوچکی از عظمت حضور انسجام‌بخش ملت ایران است.

حسن زاده با بیان اینکه در روز غدیر پایگاه‌های بسیج، هیئات مذهبی و گروه های جهادی در تمام محلات و به ویژه محلات کم‌برخوردار شهرستانهای استان تهران اقدام به توزیع طعام خواهند کرد، تصریح کرد: همه مردم مومن و عاشقان اهل بیت علیهم السلام در ماه محرم با رعایت تمام دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، پرچم عزا را برپا خواهد داشت و در کنار آن، موج کمک های مومنانه را شاهد خواهیم بود که تمان این کارهای خیر به برکت فرهنگ علوی و تاسی از امیرالمومنین(ع) است.

وی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که مشکلات وجود داشته باشد، بسیج و سپاه در کنار مردم نیازمند هستند و خسته نمی شویم و اجازه نمی دهیم این کارهای نیک تضعیف شود.

اخبار مرتبط

تامین جهیزیه ۲۰۰ زوج کم برخوردار در کشور

سردار قریشی: تا عید فطر 1500 زندانی آزاد می شوند

توزیع غذای گرم توسط "مجموعه سفره دار جمعیت امام رضایی‌ها" در مناطق محروم+ تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha