مجتهدزاده مطرح کرد:

تاکید بر تولید آثار مربوط به نقش زنان در دفاع مقدس

تاکید بر تولید آثار مربوط به نقش زنان در دفاع مقدس

به گزارش خسراج24، جلسه هم‌اندیشی پیرامون برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، رحمتی، رئیس بسیج صدا و سیما، مشاور امور بانوان صدا و سیما و تعدادی از تولیدکنندگان صدا و سیما برگزار شد.

مجتهدزاده در این جلسه بازخوانی دوران دفاع مقدس و ارائه آن به نسل جدید را یک فضیلت و وظیفه ملی، انسانی و اسلامی دانست که به واسطه آن می‌توان ارتباط و گفتمان بین نسل‌ها را تقویت کرد.

مجتهدزاده هدف از دفاع مقدس را دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی معرفی کرد و اظهار داشت: امروز با بازخوانی این دوران طلایی می‌توانیم بار دیگر اهداف عالی اسلام و انقلاب را برای جوانان بازگو کنیم.

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس صرفاً یک امتداد و برهه‌ زمانی نیست، گفت: دفاع مقدس گنجینه‌ عظیمی است که با استخراج منابع آن می‌توان تا مدت‌های طولانی از آن استفاده کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات ایجاد شده، بتوانیم چهلمین سالگرد دفاع مقدس را به نحو احسن گرامی بداریم و متناسب با نیاز امروز جامعه آنچه که در هشت سال دفاع مقدس رقم خورده و گنجینه عظیمی از ارزش‌های متعالی را ایجاد کرده است، به نسل جوان انتقال دهیم.

مجتهدزاده ادامه داد: مادران و همسران شهدای گرانقدر، بهترین الگوی صبر، صلابت و یادگاران ارزشمندی هستند که همواره شایسته تقدیر و سپاس همه افراد جامعه بوده و خواهند بود؛ و لازم است با معرفی این اسوه‌ها به جامعه افق روشنی را پیرامون نسل جوان جامعه قرار دهیم.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، مادران شهدا را گمنامان دوران دفاع مقدس خواند که از فرزندان خود در راه عزت اسلام و آرمان‌های ارزشمند انقلاب گذشتند.

در این جلسه مقرر شد برنامه‌هایی در خصوص نقش موثر زنان در دوران دفاع مقدس از جمله مادران شهدا توسط صدا و سیما تولید و حماسه‌های حضور این بانوان به تصویر کشیده شود.

اخبار مرتبط

فیلم‌های استراتژیک فجر ۳۹؛ از تریلر سیاسی و دفاع مقدس تا قهرمانی و کودک و نوجوان

۵ کتاب تاریخ شفاهی رونمایی شد

کتاب «میراث مقدس و جنگ ناتمام»منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha