«الحسین سفینةالنجاة» شعار اربعین ۹۹ شد

«الحسین سفینةالنجاة» شعار اربعین ۹۹ شد

به گزارش سراج24، مراسم رونمایی از شعار اربعین سال جاری امروز همزمان با میلاد امام هادی (ع) برگزار شد و «الحسین سفینةالنجاة» شعار اربعین ۹۹ شد.

سعید غضنفری، دبیر کمیته فرهنگی ستاد اربعین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: مراسم و زیارت اربعین به هیچ وجه و در هیچ برهه‌ای از زمان تعطیل نبوده و نخواهد بود. هرچند ممکن است راهپیمایی در مسیرهای منتهی به کربلا میسر نباشد، اما این شور، عشق و کشش مغناطیس حسینی در اشکال و شیوهای مختلف تجلی و بروز خواهد یافت. از این رو ما نیازمند شعار برای نشان دادن هم‌گرایی و وحدت رویه و رویکردها در تولید محصولات فرهنگی، هنری و ... و برپایی مراسم در قالب‌های نو با استفاده از فناوری‌های جدید هستیم.
غضنفری تصریح کرد: انتخاب شعار به معنی برگزاری مراسم اربعین همانند سال‌های قبل نیست و درباره اینکه مراسم راهپیمایی و پیاده‌روی منتهی به شهر کربلا چگونه و با چه کم و کیفی برگزار خواهد شد، هنوز هیچ موضعی از سوی دولت محترم عراق اعلام نشده است و عشاق ایرانی منتظر تصمیم دولت عراق و توافقات فیما بین آن‌ها با دولت ایران خواهند بود.وی افزود: ان‌شاءالله خداوند سبحان با ادعیه زاکیه حضرت بقیةالله و ادعیه خالصانه مؤمنان با التجاء و توسل فردی و جمعی به ساحت قدسی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، گشایشی برای نجات از این گرفتاری‌ها فراهم خواهد کرد.

دبیر کمیته فرهنگی ستاد اربعین با تاکید بر اینکه انتخاب شعار طی فرآیندی و با مطالعات زیاد و مشورت با فعالین فرهنگی مرتبط با اربعین در کشور ایران و عراق صورت گرفته است، عنوان کرد: در مقطع حساس کنونی که عالم گرفتار این ویروس منحوس و از آن پلیدتر ویروسی چون اسراییل در منطقه است، باید با تکیه بر کشتی نجات سیدالشهدا به ساحل آرامش و ... رسید.

اخبار مرتبط

حفظ شعائر اهل بیت(ع) در ایام اربعین با جدیت پیگیری شود

مراسم اربعین امسال را زیبا و باشکوه در داخل کشور برگزار می‌کنیم

حرکت دسته‌های عزاداری تهران در روز اربعین ممنوع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha