ذاکر اهل بیت:

عزاداری را با رعایت بهداشت وهمراه با شور و شعور حسینی برگزار کنیم

عزاداری را با رعایت بهداشت وهمراه با شور و شعور حسینی برگزار کنیم

حیدر توکلی شاعر و ذاکر اهل‌بیت (ع)،  با استناد به بیانات رهبر انقلاب در روز عید قربان، گفت: معظم له در فرمایشات خویش تبعیت از مصوبات ستاد ملی کرونا از مهم‌ترین وظایف دانستند و مردم را به رعایت و اجرای آن توصیه کردند.

بهگزارش سراج24، وی افزود: هیئات و محافل مذهبی ماه محرم باید طبق دستورالعمل‌هایی که ستاد ملی کرونا برای برگزاری عزاداری ماه محرم ابلاغ می‌کنند با بهترین و دقیق‌ترین امکانات بهداشتی ازجمله دادن ماسک و دستکش، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی کردن محل مراسم، استفاده از فضای آزاد و اجتناب از ازدحام برگزار شود.

ذاکر اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه هیئات مذهبی تعیین‌کننده سلامت مردم نیستند بلکه می‌توانند در صیانت از سلامت آنان تلاش کنند، ابراز کرد: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را ستاد ملی کرونا تصویب می‌کند و هیئات تنها مجریان اجرای این مصوبات خواهند بود.

تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم

توکلی با تأکید بر اینکه مدیران هیئات مذهبی امسال باید تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنند، اظهار داشت: شکوه و عظمت مجالس امام حسین (ع) را می‌توان با رعایت اصول بهداشتی همراه با شور و شعور حسینی برگزار کرد و نشان داد.

استفاده از فضای مجازی به معنای تعطیلی مراسمات نیست

وی با اشاره به اینکه حال معنوی محرم در فضای مجازی تأمین نمی‌شود، گفت: استفاده از فضای مجازی برای برگزاری مراسمات مذهبی لازم است، اما این به معنای تعطیلی مراسمات نیست؛ اکتفای صرف به فضای مجازی سبب کمرنگ شدن جلسات پرشور حسینی می‌شود.

توکلی ادامه داد: استفاده از فضای مجازی برای کسانی که نمی‌توانند در مراسمات عزاداری محرم شرکت کنند خوب است، اما دهه اول دهه‌ای نیست که بشود با پیغام، فیلم و صوت برگزار کرد، زیرا مردم به برگزاری مراسمات مجازی عادت می‌کنند و این امر تأثیر و نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.

این ذاکر اهل‌بیت (ع) با استناد به کلام امام راحل که فرمودند اسلام را همین محرم و صفر زنده نگاه داشته است، عنوان کرد: همیشه دوماه قبل از آغاز محرم وصفر هجمه‌های برنامه‌ریزی‌شده دشمن آغاز می‌شود و عده‌ای نیز از روی جهالت و غفلت وارد این بازی می‌شوند تا حق بودن مراسمات عزاداری سید سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را زیر سوال ببرند.

دشمن از شکوه مراسم حسینی هراس دارد

توکلی در ادامه بیان داشت: دشمن به‌خوبی می‌داند اگر مراسم عزاداری محرم باشکوه و عظمت برگزار شود واکسن صبر، استقامت، شجاعت و جوانمردی بر پیکره نظام انقلاب اسلامی تزریق می‌شود و دشمن از همین شکوه مراسمات حسینی هراس دارد، زیرا مجالس حسینی جلوه شکوه و عظمت جهان اسلام و شیعه است.

وی تأکید کرد: می‌طلبد در محرم امسال همه دستگاه‌های دولتی و مردم‌نهاد و حتی جامعه پزشکی به‌عنوان مدافعان حرمت و سلامت در برگزاری بهتر مراسمات عزاداری محرم وارد میدان شوند و به هر طریقی که می‌توانند در دستگاه امام حسین (ع) خدمت کنند.

دین و علم در برابر هم نیستند

این ذاکر اهل‌بیت (ع) بابیان اینکه شور و شعور حسینی در کنار هم‌معنا پیدا می‌کند، اظهار داشت: دین هرگز در برابر علم قد علم نکرده و نخواهد کرد، زیرا دین و علم همسو حرکت می‌کنند و همه مؤمنان می‌دانند که در کنار حضور در مراسمات محرم باید از مسائل بهداشتی را رعایت کنند و این همان شور و شعور حسینی است.

علیه مجالس امام حسین (ع) تبلیغ نکنید

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: بنده به کسانی که نمی‌خواهند به این مجالس بروند می‌گویم نروید، اگر می‌خواهید در خانه عزاداری بگیرید می‌گویم بگیرید، هر کاری دوست دارید انجام دهید فقط یک کار نکنید آن‌هم این است که علیه مجالس امام حسین (ع) تبلیغ نکنید.

وی افزود: کسانی که می‌گویند شعور حسینی به‌جای شور حسینی بدانند این بدترین توهین به امام حسین (ع) است، زیرا شعور حسینی این نیست که هیئات تعطیل شود، بلکه شعور حسینی آن است که راهکار برای حل این مشکل ارائه شود؛ بنابراین پاک کردن صورت مسأله نشانه شعور نیست، بلکه حل مسأله نشانه شعور است.

اخبار مرتبط

مراسم اربعین امسال را زیبا و باشکوه در داخل کشور برگزار می‌کنیم

حرکت دسته‌های عزاداری تهران در روز اربعین ممنوع است

حرکت دسته‌های عزاداری تهران در روز اربعین ممنوع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha