اجرای طرح کمک مومنانه در ملایر

اجرای طرح کمک مومنانه در ملایر

سید جواد حسینی  اظهار کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حمایت از نیازمندان جامعه به ویژه خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا طرح کمک‌های مومنانه در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در شهرستان ملایر برگزار شد.

به گزارش سراج24، وی با بیان اینکه در مرحله اول اجرای این طرح طی سه مرحله ۱۱ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند شهرستان توزیع شد افزود: این بسته‌ها شامل برنج، روغن، رب گوجه‌فرنگی، تن ماهی، شکر، قند، مرغ و... بود که با کمک ادارات و نهادهای مختلف و خیران تهیه و توزیع شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر از اجرای مرحله دوم کمک‌های مومنانه در شهرستان ملایر خبر داد و گفت: این طرح نیز طی سه مرحله با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا و افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد انجام  می‌شود.

وی افزود: دومین دوره طرح کمک‌های مومنانه طی سه مرحله همزمان با دهه ولایت، ماه محرم و ماه صفر با توزیع 3 هزار بسته در هر مرحله یک‌هزار بسته انجام خواهد شد.

حسینی از اجرای مرحله اول دومین دوره کمک‌های مومنانه همزمان با دهه ولایت خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه تعداد یک‌هزار بسته در بین خانواده‌های نیازمند به همت سپاه و پایگاه‌های مقاومت توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای هر کدام از این بسته‌ها بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان هزینه شده است اظهار کرد: این بسته‌ها با کمک پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج جمع‌آوری شده و هزینه آن نیز از سوی خیران تقبل شده است.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه با همکاری بسیج سازندگی شهرستان و با کمک خیران ارائه سایر کمک‌ها به نیازمندان را در برنامه داریم تصریح کرد: تعدادی لوازم‌التحریر و پوشاک بین دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم و روستایی شهرستان نیز توزیع خواهد شد.

وی از توزیع تعدادی لوازم خانگی بین ۲۱ خانواده آسیب‌دیده از سیل سال گذشته در شهرستان ملایر خبر داد و تصریح کرد: قرار است این کالاها طی هفته جاری بین خانواده‌ها توزیع شود که این وسایل نیز با کمک خیران و نیکوکاران تهیه شده است.

حسینی در ادامه از توزیع  ۵ تا ۱۰ هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های نیازمند شهرستان ملایر در ایام ماه محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و افزود: این برنامه نیز با همکاری سپاه و بسیج و کمک خیران انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ایام عید قربان تعدادی گوسفند توسط خیران ذبح و به پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت تحویل داده شد خاطرنشان کرد: این گوشت‌ها به صورت کاملا بهداشتی توسط پایگاه ها و حوزهای مقاومت بسته‌بندی و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

اخبار مرتبط

جهادگرانی که شهید شدند، اما شهید نیستند+عکس

اعزام کاروان خدمت «مکتب شهید سلیمانی» شاهرود به مناطق محروم

رزمایش فرهنگی کمک مومنانه در کتابخانه عمومی باقرالعلوم عصمت آباد

0 نظر

ارسال نظر

capcha