امام جمعه یزد؛

عزاداری‌های محرم نباید تعطیل شود

عزاداری‌های محرم نباید تعطیل شود

به گزارش سراج24، آیت الله محمدرضا ناصری ظهر امروز در نشست هماهنگی و بررسی نحوه برگزاری مراسم عزاداری محرم اظهار داشت: دشمنان اسلام از قرن‌ها پیش برای به فراموشی سپردن عاشورا و عزاداری‌های محرم تلاش کرده‌اند و اکنون نباید این خواسته آنها محقق شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای شعار شعور حسینی به جای شور حسینی را سر داده‌اند، افزود: این شعار از توطئه‌های دشمن است و به این نیت قصد دارند عزاداری‌ها را تحت تأثیر قرار داده و کمرنگ کنند.

ناصری با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال تحریف ارزش‌ها در کشور اسلامی ما است، عنوان کرد: یکی از مصادیق شعور حسینی همان شور حسینی است و دشمن هم به خوبی این موضوع را فهمیده و به همین دلیل برای حذف این مراسم برنامه ریزی کرده است زیرا می د اند اگر این مراسم را از ملت ایران بگیرند به راحتی می‌توانند عزاداری‌ها را به انحراف بکشانند.

امام جمعه یزد با اشاره به شیوع کرونا و دعا و توسلاتی که برای ریشه کن شدن این بیماری شده است، تصریح کرد: امروز برخی این شائبه را مطرح می‌کنند که چگونه با وجود این همه توسل و دعا، همچنان کرونا وجود دارد در حالی که همین دعاهاست که توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند و خداوند متعال نمی‌گذارد این فتنه‌های دشمنان به نتیجه برسد.

وی تاکید کرد: امروز اگر انقلاب اسلامی ایران به یکی از قدرت‌های اصلی جهان تبدیل شده، به واسطه همین دعاهایی است که لطف خدا را شامل حال ما کرده و در واقع این دعاها بلاگردان شده‌اند.

ناصری با تاکید بر اینکه مراسم‌های عزاداری محرم به هیچ وجه نباید تعطیل شود، افزود: حتی باید از فضای خانه‌ها برای برگزاری روضه‌های خانگی استفاده شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: اکنون مساجد و حسینیه‌ها و حتی مدارس فضاهای باز زیادی دارند که می‌توان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و حتی چیدن صندلی با فاصله مناسب، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای برپایی مراسم عزاداری و روضه‌ها اقدام کرد.

وی افزود: در ارتباط با هزینه‌ها هم هیئت‌های عزاداری حتماً باید این هزینه‌ها را در قالب بسته‌های معیشتی به نیازمندان پرداخت کنند؛ چرا باید هزینه‌های چند ۱۰ میلیونی برای یک مداح داشته باشیم در حالی که می‌توانیم روضه‌ها را برگزار کنیم و هزینه‌هایی از جمله این مورد و خرید علامت‌ها را برای رفع مشکلات نیازمندان استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

ثبت‌نام بیش از ٣٠٠ دانش‌آموز در آئین تجلیل از نوگلان حسینی

هیأت، مردم نهادترین تشکل عالم است

باز هم دستان پر سخاوت مردم در محرم گره گشایی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha