معاون بنیاد مستضعفان؛

برای رفع محرومیت در جزیره لارک ‌خیمه زده‌ایم

برای رفع محرومیت در جزیره لارک ‌خیمه زده‌ایم

به گزارش سراج24، محسن منصوری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: ما در استان هرمزگان بر روی 2 منطقه متمرکز شده‌ایم و به نوعی روی این جزیره لارک و بخش احمدی خیمه زده‌ایم.

وی افزود: در 2 سال اخیر با اقدامات انجام شده توسط بنیاد مستضعفان، تصویر این جزیره تغییر کرده است، در بخش احمدی هم که یکی از مناطق محروم استان است کارهای محرومیت‌زدایی آغاز شده است.

معاون بنیاد مستضعفان گفت: ما در سال جاری برای عمران و آبادانی جزیره لارک 5میلیارد و برای بخش احمدی 20میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته بودیم که با توجه به شرایط موجود این بودجه در لارک به حدود 11میلیارد و در احمدی به 36میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه بنیاد مستضعفان تمام‌قد پای کار محرومیت‌زدایی ایستاده است تصریح کرد: پروژه‌های انجام شده و در حال انجام این مناطق، جامع است و تمام موارد عمرانی، فرهنگی و زیرساختی را در بر می‌گیرد.

منصوری گفت: در دو سال اخیر در هرمزگان 150میلیارد هزینه شده است، در مبحث کرونا هم تاکنون بیش 20میلیارد تومان اختصاص دادیم که 5میلیارد توسط بنیاد علوی توزیع و مابقی به نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد داده شد تا میان نیازمندان توزیع شود و بخشی نیز به ملوانان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: هرمزگان برای بنیاد مستضعفان بسیار مهم است و رئیس بنیاد هم تأکید ویژه‌ای بر این مسئله دارند و خواستار این هستند که کارها با سرعت انجام شود.

معاون بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد در حوزه فولاد نیز ورود کرده و در حال حاضر شاهد یک تحول در این بخش هستیم، ظرفیت فولاد پیش از ورود بنیاد به این مسئله یک میلیون تن بود که در حال حاضر 1.2 میلیون تن به ظرفیت قبلی اضافه شده است، همین امر اشتغالزایی خوبی نیز داشته است.

وی با تأکید بر سرعت‌بخشی به پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان هرمزگان گفت: تخصیص اعتبارات علیرغم مشکلات در حال انجام است و تاکنون این تخصیص در استان به صورت 100 درصدی انجام شده و خیلی جلوتر از برنامه‌ها در حال حرکتیم.

منصوری تصریح کرد: در احمدی و لارک خیلی کار باقی مانده و باید با توان کامل کارها انجام داد، به همین منظور در حوزه راهسازی کوهشاه احمدی 25 یلیارد اعتبار در نظر گرفته‌ایم که 10میلیارد برای امسال است و 15میلیارد هم برای سال آینده که البته اگر دولت هم سهم خود را پرداخت کند، حاضریم ظرف 2 ماه این 25 میلیارد را برای راه کوهشاه تخصیص دهیم.

وی گفت: برای حوزه اشتغال و توانمندسازی مردم منطقه کوهشاه احمدی نیز 30میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه صفر درصد در نظر گرفته‌ایم که به زودی شرایط پرداخت اعلام می‌شود

اخبار مرتبط

پویشی برای نجات جان بیش از 32 هزار روستایی از بیماری‌های واگیردار+فیلم

همکاری بسیج سازندگی با معاون آب و خاک برای محرومیت‌زدایی

نمی‌توانست بی‌تفاوت بماند!/ لبخند بی‌رمق روستایی‌ها دلش را برده بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha