اهتزاز پرچم مزین به نام مبارک امام علی (ع) در همدان

اهتزاز  پرچم مزین به نام مبارک امام علی (ع) در همدان

به گزارش سراج24، به مناسبت فرا رسیدن ایام غدیر و آغاز هفته ولایت مراسم اهتزاز پرچم مزین به نام امام علی(ع) در میدان پژوهش با حضور حسن فاضلیان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی، وحید علی‌ضمیر معاون خدمات شهری، مسعود دهبانی مدیر منطقه یک و روح‌الله وجدی مدیر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان برگزار شد.

این پرچم با ابعاد ۱۵۰ متر مربع به مناسبت ایام مبارک عید غدیر با هدف نهادینه کردن فرهنگ ارج نهادن به ارزش‌های دینی و اهتزاز نام مبارک امام اول شیعیان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن فاضیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای عید غدیر گفت: در شأن و منزلت غدیرخم در قرآن کریم نزدیک به ۳۰۰ آیه نازل شده که ۲۰۰ آیه آن در مدت یک ماه و ۱۰۰ آیه به عنوان شاهد آیات قبلی نازل شده و این خود بیانگر اهمیت و حقیقت موضوع غدیرخم است.

مدیر شهرداری منطقه یک همدان نیز با بیان اینکه توجه به مباحث فرهنگی و ارزش‌های دینی در کنار انجام امور عمرانی از جایگاه بسزایی برخوردار است افزود: با توجه به قرار گرفتن در شب ولادت امام هادی(ع) و به یمن این روز مبارک مقرر شد این اقدام مبارک انجام شود.

مسعود دهبانی‌صابر در ادامه اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری سعی دارد با ارج نهادن به جایگاه امور فرهنگی در کنار خدمات شهری، روحیه شادابی و معنویت را در جامعه به بهترین شکل رواج دهد.

وی از امور فرهنگی شهرداری منطقه و واحد روابط عمومی به منظور برنامه‌ریزی و تدارک برنامه های متنوع در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز در این مراسم از مناسبت غدیر به عنوان عیدالله اکبر نام برد و افزود: در نگاه معرفتی شیعه عید غدیر یکی از اعیاد مهم و با عظمت شیعه محسوب می‌شود که به نوعی باعث اتصال جریان نبوت به موضوع امامت شده و جریان انبیا را تدام بخشیده است.

حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری در ادامه افزود: متاسفانه جریان ارزشمند غدیر در طول تاریخ  با یک سری کاستی و کم توجهی همراه بوده و شور و نشاطی در این ایام مشاهده نشده است.

وی گفت: در کنار سایر مراسم دینی مانند ایام محرم، ایام عید غدیر نیز باید جایگاه ویژه ای در بین مردم داشته باشد که در همین راستا با مشارکت نهادهای حاکمیتی و مردمی اقدامات متنوعی به منظور بزرگداشت جایگاه غدیر و انجام شده است.

نظیری با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری منجمله شهرداری منطقه مشارکت فعالی در زمینه امور فرهنگی داشته خاطرنشان کرد: اهتزاز پرچم مزین به نام امیرالمومنین در میدان پژوهش نشان دهنده جایگاه با ارزش امور فرهنگی و دینی در سیاست‌های برنامه‌ریزی مدیران این نهادها دارد که قابل تقدیر است.

اخبار مرتبط

«شهید همدانی»؛ از شهادت در غربت تا بصیرت در قدرت

۲ نغمه دیگر از پروژه «نواحی اشک» منتشر شد

تالار اندیشه میزبان جدیدترین مستند جنجالی با موضوع طالبان/ میزگرد تخصصی بررسی تحولات افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha