۱۶۰۰ جشن خیابانی به مناسبت غدیر در کشور

۱۶۰۰ جشن خیابانی به مناسبت غدیر در کشور

به گزارش سراج24، علی‌اکبر مداحی، مدیر ستاد مرکزی هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به ویژه‌برنامه‌های این هیأت به مناسبت دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیرخم گفت: امسال همچون سال‌های قبل برپایی کاروان‌های شادی غدیر را در سراسر کشور به همراه احسان غدیر با عنوان «کاروان‌های شادی و احسان» به همت هیأت و کمیته کاروان شادی بنیاد بین‌المللی غدیر خواهیم داشت.

وی افزود: این کاروان‌ها در سراسر کشور در دهه ولایت و امامت به خصوص در شب عید غدیر و همچنین از روز عید غدیر حضور پیدا می‌کنند.

مداحی با اشاره به اینکه در استان تهران ۴۰۰ جشن خیابانی توسط ۴۰ کاروان شادی و ۱۲۰۰ جشن توسط ۲۰۰ کاروان شادی واحسان غدیر در استان‌ها برپا خواهد شد، تصریح کرد: این کاروان‌ها در مناطق مختلف کلان شهرها و شهر تهران حاضر خواهند شد. در این کاروان مبلّغی نیز به مدت ۱۰ دقیقه به روایتگری غدیر می‌پردازد و نوگلان، نوجوانان و جوانان حسینی به مدیحه‌سرایی و شعرخوانی می‌پردازند.

مدیر ستاد مرکزی هیأت رزمندگان اسلام با بیان اینکه هدف از این برنامه شناساندن غدیر به مردم به ویژه نسل جوانان، نوجوانان و نونهالان است، خاطرنشان کرد: تفاوت برنامه امسال با سال‌های قبل با توجه به شرایط فعلی کشور این است که واژه «احسان» را به عنوان اصلی این کاروان‌ها اضافه کردیم. یعنی امسال علاوه بر برنامه جشن و شادی، برنامه احسان را در دستور کار قرار دادیم.

وی دیگر برنامه این هیأت را برپایی جشن در میدان آیینی امام حسین (ع) دانست و خاطرنشان کرد: برای برگزاری این مراسم منتظر تائید نهایی ستاد ملی کرونا و ستادکرونا تهران هستیم. این مراسم بناست در شب عید غدیر با سخنرانی حجت‌الاسلام حسینی قمی و مدیحه‌سرایی سیدمجید بنی‌فاطمه و محمدحسین پویانفر برگزار شود.

اخبار مرتبط

ویدئو/ تیزر فیلم سینمایی «شب طلایی» منتشر شد

برگزاری جشن ملی موسیقی ایران به مناسبت «روز آواها و نواهای ایرانی»

«موقعیت مهدی» یک فیلم شاعرانه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha