توزیع 220 هزار پرس غذای متبرک در بیمارستان‌ های مشهد

توزیع 220 هزار پرس غذای متبرک در بیمارستان‌ های مشهد

به گزارش سراج24، به نقل از آستان نیوز، دبیر کانون‌های خدمت رضوی خراسان رضوی اظهار کرد: به همت آستان قدس رضوی و با مشارکت خیرین و تشکل‌های مردمی، برنامه توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در طول دهه ولایت بین بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌های خراسان رضوی و نیز اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود.

امین بهنام با بیان اینکه نخستین مرحله از این طرح حمایتی از آغاز شیوع ویروس کرونا در بیمارستان‌های درگیر کرونا اجرا شده، افزود: دومین مرحله از توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در ایام دهه ولایت در بیمارستان‌های خراسان رضوی انجام می‌شود که تا پایان این دهه، حدود 30 هزار پرس غذای متبرک توزیع می‌شود.  

وی در رابطه با جزئیات مرحله دوم اجرای این طرح در بیمارستان‌های سطح شهر مشهد گفت: غذای متبرک حضرت هر روز به نسبت بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها متفاوت است، در دو روز اول اجرای این برنامه، بیمارستان امام رضا(ع) از هزار و 100 پرس و دو بیمارستان فارابی و اکبر از 750 پرس غذای متبرک بهره‌مند شده‌اند.

توزیع 80 هزار پرس غذا در حاشیه شهر

دبیر کانون‌های خدمت رضوی خراسان رضوی با تشریح جزئیات توزیع غذای شبانه هم بیان کرد: هر شب، حدود 8 هزار پرس غذا از محل مهمانسرای حرم مطهر رضوی بارگیری می‌شود و از مسیر120 کانون خدمت محله ای سطح شهر مشهد به دست خانوارهای نیازمند می رسد که از این طریق تا پایان دهه ولایت حدود 80 هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) توزیع می‌شود.  

بهنام با بیان اینکه این برنامه با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در حال اجرا است، ادامه داد: در هر کانون محله ای، تعداد 100 خانواده تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند تا از تشکیل صف و تجمع پرهیز شود، فیش غذای حضرت در اختیار مسئول کانون‌های قرار می‌گیرد و آن ها به هر خانواده محروم سهمیه سه پرس غذای متبرک را ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به این نکته که همه مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد از برکات این برنامه برخوردار خواهند شد، گفت: این برنامه، شب اول در 10 مسجد از مناطق گلشهر و مهرآباد واقع در بلوار شهید آوینی اجرا شد و امشب نیز در منطقه رسالت توزیع غذا خواهیم داشت، مناطقی چون سیدی، توس، طرق، پورسینا، پنجتن، شهرک شهید رجایی، از جمله نقاط مشمول این طرح هستند.

به گفته دبیر کانون‌های خدمت رضوی خراسان رضوی، علاوه بر توزیع 80هزار پرس غذای حضرت؛ 110 هزار پرس غذای گرم دیگر نیز با مشارکت آستان قدس رضوی و تشکل‌های مردمی در این ایام طبخ و بین خانوارهای نیازمند مشهدی توزیع می‌شود.

بهره‌مندی1000 خانواده نیازمند از گوشت قربانی

بهنام گفت: هر شب دو گوسفند هم در اختیار دو کانون خادمیاری سطح شهر مشهد قرار می‌گیرد که پس از ذبح و بسته‌بندی بهداشتی، بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شوند، تا پایان دهه ولایت، 20 گوسفند قربانی می‌شود و حدود 1000 خانواده از این گوشت متبرک بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

جلسه توجیهی طرح تبلیغ جهادی در بیمارستان‌ها ویژه ایام کرونا

جشنواره مردمی فیلم عمار میزبان راویان مبارزه با کرونا

روایت یک خانواده فرهنگی جهادگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha