١٠٠ ویژه برنامه دهه ولایت در شهرستان ری برگزار خواهد شد

١٠٠ ویژه برنامه دهه ولایت در شهرستان ری برگزار خواهد شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی کنگرلو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری ۱۱ مرداد ۹۹ در گفتگو با خبرنگار این اداره به مناسبت تبیین برنامه‌های دهه ولایت شهرستان ری اظهار داشت: برنامه‌های امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر در فضای مجازی و با مشارکت رسانه‌ها انجام می‌شود اما کمک مؤمنانه به افراد نیازمند و توزیع غذا در مساجد نیز جزء برنامه‌های این دهه است.

وی، با بیان اینکه ١١٠ مسجد منتخب تهران در روز عید برای اطعام فقرا انتخاب شدند، افزود: تاکنون پنج مسجد در شهر ری برای توزیع ٥٠٠ پرس غذا انتخاب شدند که اداره تبلیغات اسلامی به دنبال افزایش این میزان اطعام توسط مساجد و هیئات مذهبی با رعایت دقیق دستور العملهای بهداشتی است.

حجت‌الاسلام کنگرلو، با اشاره به اینکه عیدی دادن سادات یکی از سنت‌های حسنه روز عید غدیر است، بیان داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم دید و بازدید، سادات می توانند عیدی‌های خود را به حساب یکی از سازمان‌های مردم نهاد بپردازند که شماره حساب آن به زودی اعلام خواهد شد و اداره تبلیغات اسلامی با کمک اداره اوقاف، بسیج و هیئات مذهبی بخش قابل توجهی کمک مؤمنانه مردم شهرستان ری را بین نیازمندان توزیع خواهد کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، با بیان اینکه روزه گرفتن، اطعام دادن، عیدی دادن، خوشحال کردن دیگران براساس احادیث اهل بیت اهل (ع) از اعمال روز غدیر محسوب می‌شوند، اظهار داشت: امسال با همکاری اصناف شهرستان ری تخفیف "به عشق مولا" در میان اصناف انجام خواهد شد.

حجت اسلام کنگرلو، اجرای سرودهای خیابانی در مدح امیرالمونین(ع) را یکی دیگر از برنامه های فرهنگی دهه ولایت عنوان کرد و گفت: ۲۵ گروه سرود خیابانی توسط بسیج و هیئات مذهبی برای اجرا در محلات و روستاهای شهرستان ری ساماندهی شده اند که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه های دهه ولایت با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود و قسمت عمده برنامه ها نیز در فضا و صفحات مجازی هیئات و مساجد پخش خواهد شد.

این مسئول، آذین بندی محلات و معابر شهری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری تئاتر در فضای باز، تجلیل از سادات شهرستان ری و برگزاری مسابقه پخت کیک خانگی در روز عید غدیر را از دیگر برنامه های دهه ولایت شهرستان ری اعلام کرد.

اخبار مرتبط

استفاده شخصی از امکانات عمومی در حکومت امامت ممنوع است/ ناسزاگویی به بزرگان اهل سنت خلاف سیره معصومین(ع) و کار شیعه انگلیسی است

داعش ابزار آمریکا برای افزایش دشمنی مسلمانان با یکدیگر/هر اقدامی در جهت اختلاف شیعه و سنی کمک به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» است

برگزاری جشن غدیر در بنیاد امید ایرانیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha