۱۸۰۰ نفر از نیروهای جهادی در جبهه مبارزه با ویروس کرونا در کرمانشاه حضور داشتند

۱۸۰۰ نفر از نیروهای جهادی در جبهه مبارزه با ویروس کرونا در کرمانشاه حضور داشتند

به گزارش سراج24 ،با شیوع ویروس کرونا در کشور و به خطر افتادن سلامتی مردم گروه‌های جهادی مختلفی پای کار آمدند تا با ضدعفونی، تولید و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی سلامت مردم را حفظ و کمک حالی باشند برای مدافعان سلامت که در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس هستند.

در استان کرمانشاه نیز با شیوع این ویروس و بستری شدن تعدادی از مردم در بیمارستان‌ها به دلیل ابتلا به این ویروس، گروه‌های جهادی زیادی در جای جای استان وارد میدان عمل شدند تا با تمام توان و هر آنچه که از دستشان بر می‌آید این خطر را از مردم دور و کمک حال آنها باشند.

بیش از ۱۵۰ روز است که نیروهای جهادی فعالیت می‌کنند.

گروه جهادی کرمانشاه

سرهنگ کامران هزارخانی، رئیس بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی تا حد امکان اقدامات خوبی در راه محرومیت‌زدایی و خدمتگزاری به مردم انجام می‌دهند گفت: جهادگران در انعکاس خدمات جهادی باید هنرمندانه فعالیت‌های خود را بیان کرده تا مردم به فعالیت‌های این قشر پی ببرند.

رئیس بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه باید در حرکات و فعالیت‌های جهادی به فرمایشات امام خامنه‌ای توجه وافری داشته باشیم گفت: طبق آیه ۶۹ سوره عنکبوت هرکسی در راه خدا جهاد کند خداوند راه‌های صلاح و هدایت را به روی آنها باز می‌کند و این جهاد تنها جهاد قتال نیست بلکه همه گونه‌های جهاد را در بر می‌گیرد و مزد جهادگر در این راه هدایت است.

هزارخانی افزود: ۱۸۰۰ نفر از نیروهای جهادی در جبهه مبارزه با ویروس کرونا حضور داشتند و در عرصه‌های تخصصی، تولید ماسک، ضد عفونی اماکن عمومی و آموزش به مردم خدمت کردند.

وی افزود: گروه‌های جهادی استان کرمانشاه در زمینه آموزش‌ها و مهارت‌افزایی لازم برای مقابله و پیشگیری از این بیماری ویروسی برای همکاری با مجموعه علوم پزشکی استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

هزارخانی با بیان اینکه حضور گروه‌های جهادی در فعالیت‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی به‌ویژه در مناطق محروم و سخت‌گذر این استان دیده می‌شود بیان کرد: گروه‌های جهادی در تمامی شرایط سخت و بحرانی همراه همیشگی مردم هستند و در آخرین مسئله نیز برای مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه کار جهادی و محرومیت زدایی را رسالت خطیر بسیج سازندگی عنوان کرد و اظهار کرد: بسیجیان در هنگامه سختی و هرگونه حوادث طبیعی و غیر منتظره همواره در کنار مردم حضور دارند و یار و مددکار مردم هستند.

گروه جهادی کرمانشاه

هزارخانی از توزیع بیش از هزاران بسته معیشتی توسط سازمان بسیج سازندگی خبر داد و عنوان کرد: این بسته‌های معیشتی توسط پایگاه‌های مقاومت میان افرادی که به واسطه شیوع بیماری شغل خود را از دست دادند و منبع درآمدی ندارند، توزیع شد.

وی گفت: گروه‌های جهادی با تلاش‌های شبانه‌روزی مکان‌های عمومی، مدارس، مساجد و اماکن مذهبی را گندزدایی و ضدعفونی کرده‌اند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه همچنین تا امروز اکثر نقاط از جمله بیمارستان‌ها، ترمینال‌ها، خیابان‌ها، دستگاه‌های عابربانک توسط گروه‌های جهادی در اقصی نقاط استان گندزدایی شده است افزود: این گروه‌ها تاکنون بیش از ۵۰ روستا و محله را ضدعفونی و گندزدایی کرده‌اند و تا ریشه‌کن کردن بیماری این کار را ادامه خواهند داد.

از موازی‌کاری جلوگیری ‌شود

علی تنهاسیدحسینی نائب رئیس مجمع جهادی استان با بزرگداشت سالگرد پیام ۹ ماده‌ای امام خامنه‌ای به جهادگران گفت: جهاد سازندگی مجمع جهادی را در راستای سیاست‌گذاری، ریل‌گذاری و رفع موانع جهادی‌ها تشکیل داده تا براساس نظام‌نامه تدوین شده در هر استان و شهرستان، مشکلات مناطق روستایی اولویت‌بندی و ارسال و گروه‌های جهادی به مناطق محروم اعزام و از موازی کاری جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه باید جوانان جهادگری که در ضمن خدمت جهادی خود دچار حادثه مرگبار می‌شوند جزو شهدا محسوب شوند گفت: باید یک هم‌افزایی در بین گروه‌های جهادی به وجود بیاید و ما این هم‌افزایی را در تمام بحران‌ها دیدیم.

دبیر مجمع جهادی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اعمال کسانی که در راه خدا اقدام می‌کنند از اعمال دیگران فضیلت بیشتری دارد گفت: به فرموده امام خامنه‌ای کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده‌ هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است؛ و این دو هیچ نقطه پایانی ندارد.

وی افزود: امام خامنه‌ای در بخشی از پیام ۹ ماده‌ای خود به جهادگران فرمودند جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده‌ خدمت، به خود خدمت‌رسان سود می‌رساند و دل کندن از بهره‌های شخصی برای بهره رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقا و اراده را قوّت می‌بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می‌کند.

حسینی از ضدعفونی بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ باب مساجد، اماکن مذهبی و بیش از ۳۰۰۰ نقطه از اماکن و معابر عمومی در استان در ایام شروع کرونا تاکنون خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار لیتر تاکنون مواد ضدعفونی در بیت مناطق محروم استان توزیع شده است.

وی افزود: در این مدت ۳۰ کارگاه تولید ماسک فعالیت داشتند که بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار عدد ماسک، بیش از ۷۵۰ جفت دستکش تولید شده است و در اختیار مراکز درمانی و مناطق محروم قرار گرفته است.

دبیر مجمع جهادی استان کرمانشاه با بیان اینکه همچنین بیش از ۴۵ هزار بسته بهداشتی تاکنون در بین مناطق محروم توسط جهادگران مجمع جهادی توزیع شده است گفت: توزیع بیش از ۵۶۹ هزار سبد معیشتی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، توزیع پنجاه هزار بسته پروتئینی (مرغ) توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) باهمکاری گروه‌های جهادی در بین ۱۴ قشر از اصناف ، کارگران فصلی ، نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا ، خانواده زندانیان ، تاکسیرانان ، رفتگران و پارکبانان شهرداری از دیگر اقدامات این گروه‌های جهادی است.

وی از حضور ۱۵۰۰ گروه جهادی کرمانشاه در مبارزه با کرونا ویروس خبر داد و اظهار کرد: گروه‌های جهادی با تولید ماسک، شیلد و دستکش و توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم خدمات شایسته‌ای را انجام دادند.

حسینی از برگزاری کنگره ملی شهدای جهادگر کشور در تاریخ ۱۰ مردادماه سال جاری خبر داد و عنوان کرد: این کنگره تقارن دارد با جلسه‌ و پیام ۹ ماده‌ای که امام خامنه‌ای در تاریخ ۱۰ مردادماه با جهادگران داشتند.

گروه جهادی کرمانشاه

وی با اشاره به اینکه متأسفانه با وجود همه خدمات و فعالیت‌های شبانه‌روزی گروه‌های جهادی، دولتمردان توجه چندانی به محرومیت‌زدایی از مناطق محروم استان کرمانشاه ندارند گفت: ۳۵ نفر از جهادگران در عرصه‌های مختلف خدمت جهادی تاکنون به شهادت رسیده‌اند اما متأسفانه تاکنون هیچ حمایت قانونی و حقوقی از خانواده‌های این جهادگران شهید نشده است و توقع داریم این مجلس انقلابی جدید شناسنامه‌دار شدن شهدای گروه‌های جهادی را به قانون تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه همانطور که رزمندگان دفاع مقدس تا آخرین لحظه برای دفاع از امنیت کشور جانفشانی کردند جهادگران عرصه جهاد نیز تا آخرین قطره خون خود برای محرومیت‌زدایی و خدمت به ملت تلاش خواهند کرد عنوان کرد: این گروه‌های جهادی دنباله‌رو فرمایشات امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای هستند.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha