آمادگی وزارت بهداشت برای کمک گرفتن از روحانیت و مداحان جهت برگزاری مراسم محرم

آمادگی وزارت بهداشت برای کمک گرفتن از روحانیت و مداحان جهت برگزاری مراسم محرم

به گزارش سراج24 ، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست بررسی پروتکل‌های بهداشتی ایام عزاداری محرم و صفر، اظهار داشت: در مراسم شب‌های قدر یکی از جلوه‌های بسیار ناب و فراموش ناشدنی را از همدلی، همیاری و وفاق جامعه روحانیت دیدیم و این در عرصه بین‌المللی درخشید. بررسی‌هایی که در عرصه میدانی کردیم و در جلسات مختلف، مصور آنها را گزارش کردیم، این بود که رعایت پروتکل‌ها و اصول به بهترین نحو و شکل ممکن بود.

وی افزود: همه ما در روضه آقا امام حسین(ع) بزرگ شده‌ایم. همیشه می‌گویم اولین اشک‌هایی که بر گونه ما چکید، اشک مادر بود که در روضه آقا اباعبدالله(ع) در آغوش او بودیم. در زمان کودکی ما در گرمای بالای 50 درجه کاشان که کولر و یخچال هم وجود نداشت و شب‌ها در پشه بندها بر روی پشت بام می‌خوابیدیم و وقتی با حالت تشنگی از خواب بیدار می‌شدیم و به مادر می‌گفتیم که تشنه مان است و او از کوزه آب می‌داد و می‌گفت بگو فدای لب تشنه‌ات یا اباعبدالله(ع) و از کودکی هنوز جرعه آب ننوشیده‌ام که نگویم فدای لب تشنه‌ات با اباعبدالله(ع).

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همه ما با عشق به اباعبدالله(ع) و اعتقاد به بزرگداشت قیام بی‌نظیر و بی‌بدیل این بزرگوار، شکل گرفته‌ایم و بزرگ شده‌ایم و این عشق و اعتقاد، در تمام وجودمان رسوخ کرده است اما امسال، سال بسیار سختی را داریم می‌گذرانیم که شاید بعد از 150 سال در دنیا بی‌نظیر است؛ چون شاهد پاندمی کرونا هستیم.

 نمکی تصریح کرد: محرم را به عنوان یک ماه با عظمت برای اهل تشیع و شیعیان کشور با روشی که مقام معظم رهبری هم فرمودند؛ هم عظمت عشق به سالار شهیدان و شهدای کربلا را بتوانیم به گونه‌ای به تصویر بکشیم و هم در جهان به عنوان مدافعان سلامت و به عنوان الگویی از شیعه که مراقب سلامت مردم سرزمین مان هستیم، مطرح شویم.

اخبار مرتبط

توضیحات جانشین دفاع زیستی سپاه درباره کرونا

نگران تکمیل ظرفیت بیمارستان های قم هستیم

عزاداری‌های محرم نباید تعطیل شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha