نوای «لبیک اللهم لبیک» در خانه خدا طنین‌انداز شد

نوای «لبیک اللهم لبیک» در خانه خدا طنین‌انداز شد

به گزارش سراج24 ، مناسک حج تمتع به صورت رسمی با بارش رحمت الهی در خانه خدا آغاز شد و با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها در برپایی حج تمتع امسال، زائران نیز برای تشرف به مسجدالحرام طبق برنامه وارد شدند.

به طوری که از شب گذشته تعداد محدودی از زائران حج بیت‌الله الحرام وارد مسجدالحرام شدند و به طواف خانه خدا پرداختند. البته با توجه به اهمیت حفظ سلامت زائران، در اطراف خانه خدا برچسب‌هایی روی زمین قرار داده شده تا زائران روی مسیرهای پیش‌بینی شده و با فاصله به طواف خانه خدا بپردازند.

همچنین نیروهای پلیس عربستان در مکه مکرمه و اطراف خانه خدا به حالت آماده باش در آمده تا از ورود افرادی که قصد دارند بدون مجوز وارد منطقه مسجدالحرام شوند، جلوگیری کند. جریمه‌های سنگینی نیز برای افراد متخلف پیش‌بینی شده است.

امروز زائران حج تمتع، مُحرم شدند و بر اساس برنامه‌ریزی کاروان‌ها به مرور زمان به مسجدالحرام مشرف می‌شوند. همزمان با هشتم ذی‌الحجه و باز شدن درهای مسجدالحرام به روی زائران خانه خدا، نوای «لبّیک اللّهمّ لبّیک، لبّیک لا شریک لک لبّیک» در اطراف مسجدالحرام طنین‌انداز شد.

زائران خانه خدا امشب به صحرای عرفات، مشرف می‌شوند تا ادامه مناسک حج تمتع را به جای آوردند.

به گزارش فارس، با توجه به تعطیلی حج تمتع برای سایر کشورها، امسال فقط ۱۰ هزار نفر از ساکنان عربستان به حج تمتع مشرف شدند که ۷۰ درصد آنها خارجی‌های ساکن این کشور هستند.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha