آماده سازی امامزاده صالح برای روز عرفه

آماده سازی امامزاده صالح برای روز عرفه

به گزارش سراج24 ، با وجود لغو تجمعات در تهران، برخی از امامزاده‌های استان تهران برای برپایی مراسم دعای عرفه در حال برنامه‌ریزی و آماده‌سازی فضای باز امامزاده‌ها هستند تا مراسم دعای عرفه را متفاوت از سال‌های گذشته و با رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا برگزار کنند.

به همین منظور امامزاده صالح(ع) که یکی از اماکن مذهبی شمال تهران به شمار می‌رود، برای برپایی مراسم دعای عرفه، فضای باز امامزاده را مهیا می‌کند، به طوری که فضای باز امامزاده ضدعفونی شده و به منظور رفاه بیشتر زائران، قرار است صندلی‌هایی با فاصله یک و نیم متری از یکدیگر قرارداده شود تا زائران برای حضور در مراسم با ایمنی بیشتر به نیایش بپردازند.

بر همین اساس، حجت‌الاسلام بی آزار تهرانی، تولیت امامزاده صالح (ع) در نامه‌ای به رئیس ستاد مبارزه با کرونا به برپایی مراسم دعای عرفه در فضای باز امامزاده و با رعایت نکات بهداشتی اشاره کرده است.

همچنین با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم، تمامی زائران باید با استفاده از ماسک وارد امامزاده شوند و کفش و دست‌های زائران نیز توسط خادمان آستان ضدعفونی می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به اینکه مراسم دعای عرفه بعد از ظهر برگزار می‌شود، به منظور کاهش گرمای هوا، سایه‌بان‌هایی تعبیه می‌شود. همچنین هر روز چادرهای ورودی امامزاده شسته می‌شود تا زائران با آسودگی از چادرهای موجود در امامزاده برای ورود به این مکان مذهبی استفاده کنند.

به گزارش فارس، مراسم دعای عرفه پنج‌شنبه ۹ مرداد با حضور جمعیت در امامزاده صالح (ع) تهران برگزار می‌شود. قرار است این مدل برپایی مراسم مذهبی گامی به سوی برپایی مراسم‌های محرم در امامزاده صالح (ع) باشد.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام رستمی درگذشت رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد را تسلیت گفت

بدرقه شهید «محمد زارع جوشقانی»

کرونا شور را کم کرد؛ اما شعور عزاداران را به نمایش گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha