منتظر مراسم باشکوه اعطای مدال شجاعت به خلبان اف ۱۵ مزاحم هستیم!

منتظر مراسم باشکوه اعطای مدال شجاعت به خلبان اف ۱۵ مزاحم هستیم!

به گزارش سراج24 ، حبیب احمدزاده، نویسنده دفاع مقدس و خالق آثاری چون «شهر جنگی» در یادداشتی با عنوان «جاهل، مغرور ، یاوه‌گو؛ وسترنی دیگر از دولت بی‌قانون آمریکا» که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است، نوشت: می‌گویند روزی حضرت مسیح هراسان در حال فرار بود. یارانش که هرگز او را چنین ندیده بودند خطابش دادند که: ای بزرگ تو را چه شده؟ گفت: از جاهلی می‌گریزم. گفتندش که: شما روح خدا هستید در کالبد انسان، مرده را حیات می‌بخشید‌، کور را بینایی، دعایی بخوانید تا جاهل نیز دانا شود. حضرت فرمودند: جهل که با غرور آمیخته شد دیگر درمان‌ناپذیر است، فقط باید از او گریخت

این بار سوم است که در نزاع بین ایران و آمریکا به‌نوعی مسافران یک هواپیمای غیرنظامی ایرانی مورد تهدید قرار می‌گیرند. اولین بار، در سال ۱۹۸۸ هواپیمای ایرباس خطوط هوایی ایران بر فراز آب‌های این کشور با شلیک دو موشک از ناو وینسنس سرنگون شد. دلیل حضور ناوهای آمریکایی پشتیبانی از کشتی‌هایی بود که به بهانه حمل کالا برای کشورهای عربی برای صدام سلاح و مهمات می‌بردند. صدامی که در هیچکدام از قطعنامه‌های شورای امنیت در طول هشت سال جنگ با ایران، در مورد جنایات ضدبشری‌اش در استفاده از سلاح‌های شیمیایی از او نامی برده نشد.

در بار دوم پس از قتل بزدلانه سردار سلیمانی قهرمان بلامنازع ایرانی نبرد با تروریست‌های داعشی در فرودگاه بغداد (که حتی سازمان ملل بی‌خاصیت نیز آن را محکوم کرد) و در عملیات مقابله به مثل ایران، به اشتباه سامانه پدافندی ایران یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را که اکثر مسافرانش ایرانی بودند هدف قرار داد.

و در ماجرای اخیر این سومین بار است که در منازعه دو کشور، یک فروند اف ۱۵ آمریکایی (که هرگز حق ورود به کریدور پروازی غیر نظامی ندارد) در تماسی بسیار نزدیک و خطرناک موجبات زخمی شدن مسافرین غیرنظامی یک هواپیمای ایرانی در پروازی کاملا مجاز می‌شود. در بدبینانه‌ترین احتمال آنکه این خلبان ماموریت داشته تا سامانه پدافند ضدهوایی سوریه را تحریک به آتش کند و در خوشبینانه‌ترین فرضیه، جان زنان و کودکان بی‌گناه این هواپیما از ملیت و نژادهای دیگر برای این خلبان جت جنگنده نیروی هوایی آمریکا (با ادامه همان ذهنیت نژادپرستی در کشتن سرخپوستان و سیاهپوستان بر روی زمین ) هیچ ارزشی ندارد.

اخبار مرتبط

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

برگزاری برنامه های ویژه عید قربان تا عید غدیر

هزینه ها و شهریه ها نا برابر در مراکز غیردولتی نگهداری معلولین

0 نظر

ارسال نظر

capcha