محدودیت‌های جدید در کربلا از فردا تا عید غدیر

محدودیت‌های جدید در کربلا  از فردا تا عید غدیر

به گزارش سراج24 ، با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کربلا، استاندار کربلا از اعمال محدودیت‌های جدید در این شهر برای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد.

به طوری که در سیطره‌های شهر از پنج‌شنبه ۹ مرداد (۳۰ جولای) محدودیت‌های بیشتری اعمال خواهد شد که این محدودیت‌ها تا ۱۹ مرداد (۹ آگوست) ادامه دارد.

همچنین به گفته استاندار کربلا، در روز عرفه امکان پذیرش زائران در این شهر وجود ندارد، اما با توجه به حرکت خودجوش جمعی از زائران برای تشرف به حرم امام حسین (ع) در روز عرفه، از صبح پنج‌شنبه دیگر سیطره‌های شهر بسته و زائری امکان ورود به کربلا را ندارد.

بر همین اساس، تمامی عاشقان حسینی باید تا صبح پنج‌شنبه خود را به کربلا برسانند،در غیر این صورت از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.

علاوه بر این، قرار است در سطح شهر نیز  محدودیت‌هایی همچون کاهش زمان باز بودن مغازه‌ها و نحوه برپایی عزاداری محرم پیش‌بینی شود که تصمیم‌های جدید طی روزهای آینده به مردم شهر ابلاغ می‌شود. یکی از این تصمیم‌ها الزام استفاده از ماسک در اماکن پرتردد و شلوغ است.

محدودیت‌های جدید از سوی استاندار کربلا، نه تنها برای روز عرفه همزمان با اعیاد قربان و‌غدیر نیز اعمال می‌شود، تا جایی که به نظر می‌رسد با وضعیت کنونی کربلا، تشرف به حرم حسینی در دهه اول محرم نیز نه تنها برای زائران سایر کشورها، بلکه برای زوار شهرهای مختلف عراق نیز امکان‌پذیر نخواهد بود

اخبار مرتبط

تجمع زائران در مسیر منتهی به مرز شلمچه پایان یافت

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha